1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Siyonistlerin Boşalttığı Huzaa’da Katliam Manzarası
Siyonistlerin Boşalttığı Huzaa’da Katliam Manzarası

Siyonistlerin Boşalttığı Huzaa’da Katliam Manzarası

Siyonist İsrail’in dün gece boşalttığı Han Yunus’a bağlı Huzaa semtinde birçok evde Siyonist İsrail askerleri tarafından yakın mesafede kafasına ateş edilerek katledilen Filistinlilerin cesetleri bulundu.

A+A-

Huzaa semti Siyonist İsrail’in karadan başlattığı saldırıda özel kuvvetlerinin girdiği ilk bölge. 7 Temmuz’da başlayan saldırıda ilk olarak havadan bombalanan semt Siyonist İsrail özel kuvvetleri tarafından 10 gün boyunca tüm ambulans ve kurtarma ekiplerinin girişine kapatıldı.

Burada yaşayan ailelerin çoğu bombalamaların başlaması üzerine Gazze’nin iç bölgelerinde okul ve benzeri binalara sığındı. Kalanlara ne olduğu ise Siyonist İsrail askerleri bölgeden çekildikten sonra ortaya çıktı.

Yıkılan binaların enkazında akraba ve yakınlarını arayan Filistinliler bazı evlerden kötü kokuların gelmesi üzerine buralara girdi. Al Jazeera ekibinin de girdiği evlerdeki manzara tam anlamıyla korkunç. Banyo ve odalar yakın mesafeden kafalarına ateş edilerek katledilen Filistinlilerle dolu.

Uzun süre önce öldürülen sivillerin cesetleri çürümüş. Semtte evlerine dönen birçok kişi aynı durumun başka evlerde de bulunduğunu söyledi. Fakat sınırda bulunan Siyonist nİsrail keskin nişancıları Al Jazeera ekibinin buralara girmesine imkan vermedi.

Bugün sabah saatlerinde çekilen bu görüntülerin ardından Siyonist İsrail ordusu bu bölgeye tekrar saldırdı. Evlerinin durumunu göremeyen sivil Filistinliler bölgeyi tekrar terk etmek zorunda kaldı.

Şehit birçok Filistinlinin cesedi ya enkazın altında olduğu için veya girilmesi imkansız noktalarda olduğu için hâlâ kaldırılmayı bekliyor.

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT