1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. ŞANLIURFA

  4. Şanlı Urfa'da Suriye'ye Destek Eylemi Yapıldı
Şanlı Urfada Suriyeye Destek Eylemi Yapıldı

Şanlı Urfa'da Suriye'ye Destek Eylemi Yapıldı

Suriye İntifadasının 3. yılına girmesi vesilesiyle Şanlı Urfa'da İHH tarafından bir eylem düzenlendi.

A+A-

Haksöz-Haber

Düzenlenen eylemde katil baas rejimi tel'in edilirken, direnen halka destek mesajları verildi. "Baas Çöplüğe Esed Sehpaya", "Sessiz Kalmak Baas'ın Suçuna Ortak Olmaktır", "Suriye İslami Direnişle Özgürleşecek" gibi dövizlerin taşındığı eylemde Suriye Halkına yönelik destek sloganları atıldı.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

SURİYE İSLAMİ DİRENİŞİYLE DAYANIŞMAMIZI YÜKSELTELİM!

Yarım asra yakındır Baas zulmü ve kuşatması altında olan Suriye halkı, 2011 Mart’ından bu yana ise topyekün bir katliam politikası ile yüz yüze. Zulme karşı ayağa kalkan insanlara karşı tam iki yıldır akıl almaz zulümler icra eden Esed diktatörlüğü işlediği insanlık suçlarına her gün bir yenisini ekliyor. Şehirleri Scud füzeleriyle vurmak Baas diktatörlüğünün en son icraatı olarak tarihe geçmiş bulunuyor.

 Suriye’de ikinci yılını doldurmak üzere olan İslami direniş büyük zorluklara, imkansızlıklara karşın kararlı ve istikrarlı bir tarzda sürerken, ne yazık ki hala Müslüman halklarca yeterli bir sahiplenmeyi sağlayabilmiş sayılmaz. Bir vücudun azaları gibi olmaları gereken Müslümanların birçoğu Suriyeli kardeşlerinin feryatlarını duyma, acılarını paylaşma hususunda zaaf içinde. Kabul etmek gerekir ki, Baas vahşetinin olanca acımasızlığıyla ve kesintisizce devam ettiği bu iki yıllık süre zarfında anlamsız tartışmalar, temelsiz komplo tezleri ve kardeşlik hukukunu ayaklar altına alan tutumlarla zihinler bir hayli karıştırıldı, kirletildi. Ve oluşturulan bu kirli havanın etkisiyle dayanışma çabaları hak ettiği boyutlara ulaştırılamadı. Allah, Zalim Esadı, destekçilerini ve Dünya coğrafyasındaki tüm zorba güçleri ve diktatörleri Kahhar ismiyle kahretsin.

Bugüne kadar, başta farklı beldelerden Suriye’ye giderek fiilen cephede yer alan ve şehit düşen kardeşlerimiz olmak üzere, elden geldiğince Suriye İslami direnişine omuz verme gayretlerinden geri kalmayan; çeşitli faaliyetlerle kardeşlerine destek olma sorumluluğunu üstlenen Müslümanların çabaları Ümmet kimliğinin bir tezahürü olarak tarihe kaydedilmiştir. Rabbimiz Ümmet bilinciyle kardeşlik sorumluluğunu yerine getirmek için sarf edilen küçük büyük her ameli aziz kılsın, bereketlendirsin, katında kabul buyursun!

Hiç şüphesiz hepimiz Allah rızası için ortaya koyduğumuz çabaları daha fazla güçlendirmek, yaygınlaştırmak, kardeşlerimizin kanlarıyla yücelttikleri direniş bayrağını daha yukarılara taşımak için çabalarımızı yoğunlaştırmak gerektiğinin farkındayız. On binlerce şehit ve yüz binlerce tutsağa, milyonlarca muhacire rağmen direniş azminden taviz vermeyen Suriye halkıyla dayanışmamızı daha güçlü bir tarzda haykırmak durumundayız.  Suriye Halkının Özgürlük Mücadelesini, İslami Direnişini, Kıyamını Selamlıyoruz. Rabbim tez zamanda muzaffer etsin. Rabbim Ümmet bilincini ve ümmet şuurumuzu pekiştirsin. Allah hepinizden razı olsun. Katıldığınız için Teşekkür ederiz.

Behçet ATİLA

Ş.Urfa İHH Başkanı

urfa_suriye_eylemi_16032013-(2)-001.jpg

urfa_suriye_eylemi_16032013-(3).jpg

urfa_suriye_eylemi_16032013-(4).jpg

urfa_suriye_eylemi_16032013-(5).jpg

urfa_suriye_eylemi_16032013-(6).jpg

urfa_suriye_eylemi_16032013.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum