1. HABERLER

  2. HABER

  3. Rusya, Türkiye'den Vizesiz Girişi Donduruyor
Rusya, Türkiye'den Vizesiz Girişi Donduruyor

Rusya, Türkiye'den Vizesiz Girişi Donduruyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ülkesinin Türkiye’ye vize serbestîsinin 1 Ocak itibariyle askıya alınacağını söyledi

A+A-

Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamada da Türkiye'nin düşürülen Rusya uçağı nedeniyle kendilerinden özür dilemediği, bu nedenle Putin'in Erdoğan'la görüşmeyi reddettiği belirtildi.

Türkiye hava sahasını ihlâl ettiği için Rusya uçağının düşürülmesinin ardından Erdoğan ve Putin'in 30 Kasım'da Paris'te düzenlenecek İklim Zirvesi'nde bir araya gelme ihtimâli doğmuştu. Ancak Kremlin'den yapılan açıklamada, “Türkiye, uçağımızı düşürdüğü için özür dilemedi, bu yüzden Putin, Erdoğan'la görüşmeyi reddetti.” denildi.

Kremlin Sarayı'ndan sabah saatlerinde yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Putin'e 30 Kasım'da Paris'te görüşme talebinde bulunduğu belirtilmişti.

Ankara'dan, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada da “Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi de açıkladı. Uçak hadisesinin vuku bulduğu gün Putin'le telefon görüşmesi talebinde bulunuldu. Ama Kremlin'den bir geri dönüş olmadı. İklim Zirvesi vesilesiyle Sayın Cumhurbaşkanımız da Sayın Putin de Paris'te olacaklar. Bir ikili görüşme olması tabî ki ihtimâl dâhilindedir. Ancak an itibarıyla saati belirlenmiş bir ikili görüşme söz konusu değil.” denilmişti.

Al Jazeera, Reuters

Etiketler :

HABERE YORUM KAT