1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK Silopi'de Bomba Patlattı
PKK Silopi'de Bomba Patlattı

PKK Silopi'de Bomba Patlattı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar, yola yerleştirdikleri bombayı akşam saatlerinde polis aracının geçişi sırasında patlattı.

A+A-

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar, yola yerleştirdikleri bombayı akşam saatlerinde polis aracının geçişi sırasında patlattı. Saldırıda 4 sivil öldü, 6 sivil ağır yaralandı. 5'i polis 13 kişi ise hafif yaralandı. Ölenler'den biri AK Parti eski Milletvekili İbrahim Hakkı Birlik'in annesi, bir diğeri de AK Parti eski il başkanı Rızgin Birlik’in ağabeyi...

Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK'lılar tarafından rögar kapağına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 sivil öldü, 6 sivil ağır yaralandı. 5'i polis 13 kişi ise hafif yaralandı.  Ölen ve yaralanan siviller yoldan geçenler ve yakındaki halı sahada top oynayanlar.

Hayatnı kaybedenlerin isimleri İsa Torlak, Ekrem Birlik, Davut Yoksul ve Halime Birlik. Halime Birlik, AK Parti eski Milletvekili İbrahim Hakkı Birlik'in annesi. Ekrem Birlik ise AK Parti eski il başkanı Rızgin Birlik’in ağabeyi. Bu isimler aynı zamanda HDP Milletvekili Leyla Birlik'in de akrabaları.

Yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslarla Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Patlama bölgesine çok sayıda polis sevk edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Silopi ilçesinde 10. Cadde üzerine PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca konulan patlayıcının patlaması neticesinde meydana gelen hain saldırıda 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 6 vatandaşımız ağır şekilde yaralanmış, 5 polis memurumuz ve 8 vatandaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır."

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT