1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. PKK-ABD Kardeşliği Sınır Tanımıyor (VİDEO)
PKK-ABD Kardeşliği Sınır Tanımıyor (VİDEO)

PKK-ABD Kardeşliği Sınır Tanımıyor (VİDEO)

Önce uçakları ile yardıma koştular, olmadı paraşütle tonlarca silah ve erzak gönderdiler. Şimdi ise eski askerleri PKK-PYD safında savaşıyor.

A+A-

Irak ve Afganistan'da savaşmış eski bir Amerikan askeri, şimdi Suriye'de YPG güçleri ile birlikte IŞİD'e karşı savaşıyor. Jeremy isimli eski asker, IŞİD ile savaşı ve kendisini savaşa geri döndüren nedenleri BBC'den Jim Muir'e anlattı. Milliyet'te yer alan habere göre YPG içinde Kürtçe "Sipan" adını kullanan ABD'li eski asker, "IŞİD'in vahşi uygulamaları" nedeniyle Rojava'ya geldiğini söylerken IŞİD'in Taliban ve El Kaide'den çok daha güçlü olduğunu vurguladı.

"ASİL BİR AMACA HİMZET EDİYORUM"

"Şimdiye kadar iki IŞİD militanı öldürdüm. Bu kendimi kötü bir insan görmeme neden olmuyor. Bence IŞİD miltianlarını öldürerek dünyaya iyilik yapıyoruz. Burada bir savaştayız ve onları yok etmemiz gerek. Beni burada sadece ölüm durdurabilir. Gerçekten böyle bir ihtimal var. Bazıları buraya gelmemi intihar olarak görüyor. Haklı olabilirler ama ben bunu asil ve iyi bir amaca himzet etmek olarak görüyorum."

HABERE YORUM KAT

7 Yorum