Pakistan'da Hükümet Karşıtı Gösteriler

20.08.2014 05:32
Pakistan'da Hükümet Karşıtı Gösteriler
Pakistan'da Başbakan Navaz Şerif'in istifasını isteyen onbinlerce kişi, parlamento binasına yürüdü.

Maske takan, tel makasları taşıyan hükümet karşıtı göstericilerin, başkent İslamabad'da "Kırmızı Bölge" olarak adlandırılan, parlamentonun yanısıra devlet başkanlığı ve başbakanlık resmi konutları ve çok sayıda diplomatik misyona ev sahipliği yapan bölgeye giden yollardaki konteynerleri vinçle kaldırdığı, polisin göstericilere müdahele etmediği gözlendi. 

Pakistan Adalet Hareketi ve Pakistan Halk Hareketi destekçilerinden oluşan göstericiler, yürüyüş sırasında "Navaz git" sloganı atarken, şu ana kadar bölgede herhangi bir çatışma yaşanmadı. 

Göstericiler arasında kadın ve çocukların yer aldığı, başbakanlık konutunun güvenliğinin asker tarafından sağlandığı görüldü. 

Pakistan Adalet Hareketi Lideri İmran Han, Başbakan Navaz Şerif'e istifa etmesi için verdiği 48 saatin sona ermesinin ardından "Kırmızı Bölge" olarak adlandırdığı hükümet binalarına gireceklerini açıklamıştı. Pakistan Halk Hareketi Lideri Tahir-ul Kadri de devrim yapma iddiasıyla haziranda ülkeye dönerek hükümetin istifasını istemişti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim