1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. ÖZBEKİSTAN

  4. Özbekistan Diktatörü Kerimov’un Öldüğü Söyleniyor
Özbekistan Diktatörü Kerimov’un Öldüğü Söyleniyor

Özbekistan Diktatörü Kerimov’un Öldüğü Söyleniyor

Reuters Özbekistan diktatörü İslam Kerimov'un öldüğünü duyurdu. Özbekistan hükümeti, beyin kanaması nedeniyle tedavisi süren Kerimov'un sağlık durumunun kritik olduğunu duyurmuştu.

A+A-

Reuters haber ajansı, diplomatik kaynaklara dayandırarak Özbekistan diktatörü İslam Kerimov'un öldüğünü duyurdu. Özbekistan hükümeti, beyin kanaması nedeniyle tedavisi süren Cumhurbaşkanı Kerimov'un sağlık durumunun kritik olduğunu duyurmuştu.

Beyin kanaması geçiren Özbekistan diktatörü Kerimov'un sağlık durumunun kritik olduğu bildirildi. Özbekistan hükümetinden yapılan açıklamada, beyin kanaması geçirmesinin ardından hastaneye kaldırılan Kerimov'un sağlık durumunun kritik olduğu belirtilmişti.

Açıklamada, "Derin bir üzüntü ile belirtmek isteriz, son günde Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un sağlık durumu keskin kötüleşti. Doktorların fikrine göre, Cumhurbaşkanı'nın sağlık durumu kritik olarak değerlendiriliyor." ifadelerine yer verilmişti.

AA’nın aktardığına göre ise bazı sosyal paylaşım sitelerinde yer verilen haberlerde ise Kerimov'un doğduğu Semerkant'ta bir hareketlilik gözlendiği, bazı hükümet üyelerinin bu kentte bulunduğu iddia edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde, şehir merkezindeki cadde ve sokaklarda temizlik ve düzenleme çalışmalarının yapıldığı da ileri sürüldü.

Özbekistan'ın tarihi Semerkant kentinde 30 Ocak 1938'de doğan ve 1989 yılından bu yana ülkeyi diktatörce yöneten Kerimov, 27 Ağustos Cumartesi günü geçirdiği beyin kanamasının ardından hastaneye kaldırılmıştı.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum