Nusra 1 Lübnan Askerini Öldürdü

21.09.2014 00:45
Nusra 1 Lübnan Askerini Öldürdü
Nusra Cephesi, elindeki Lübnanlı Şii askerlerden Muhammed Hamiyye'yi öldürdüğünü açıkladı. Öldürülme görüntülerini yayınlayan Nusra Cephesi, Esed rejimine destek veren Hizbullah'ı sorumlu tuttu.

Nusra Cephesi, Lübnan ordusunun kendilerine ait bazı noktaları hedef alması üzerine ellerinde bulunan Lübnanlı asker Hamiyye'yi öldürdü.

Nusra Cephesi tarafından sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yapılan açıklamada, "Lübnan ordusunun ilk kurbanı" şeklinde nitelendirilen Hamiyye'nin öldürüldüğü belirtildi.

Nusra Cephesi, üç gün önce de yaptığı açıklamada Lübnan ve Hizbullah'ı, iki taraf arasında esir askerlere ilişkin görüşmelerde yaşanan tıkanıklıktan sorumlu tutmuş ve "bunun cezasını ilk olarak Şii asker Muhammed Maruf Hamiyye'nin çekeceğini" açıklamıştı.

Görüntüleri yayınladı

Nusra Cephesi, öldürülen Lübnan askeri Muhammed Hamiyye'nin öldürülme görüntüsünü yayınladı.

Nusra Cephesi'nin "Bedeli kim ödeyecek" başlığıyla yayınladığı 1 dakika 47 saniyelik görüntüde, karanlıkta bir ağacın yanında oturan Hamiyye'nin öldürülmeden önce Hizbullah'a "Suriye ve Lübnan'daki Sünnilere eziyet etmeyi durdurması" yönünde çağrı yaptığı duyuluyor.

"Bedelini şimdi ben ödüyorum. Hizbullah, Sünnilere yönelik tavrını sürdürmeye devam ederse arkadaşlarımın hepsi ölecek" diyen Hamiyye'nin daha sonra yüzü maskeli biri tarafından kafasına kurşun sıkılarak öldürüldüğü görülüyor.

Arkadaşının cansız bedeninin yanında konuşturulan güvenlik mensubu Ali Bezal de ağlayarak "Hizbullah orduyu Lübnan'daki Sünnilere karşı kışkırtmaya devam ederse ben de arkadaşım gibi öldürüleceğim. Ey Hizbuşşeytan, Suriye ve Lübnan'daki Sünnilere yaptığınız eziyetlere son verin. Suriye'den çıkın, gidin İsrail'le savaşın" ifadelerini kullanıyor.

Lübnan halkına "Hizbullah'a haddini bildirin" şeklinde çağrı yapan Bezal, Arsal'daki "Sünni gençlere yönelik uygulamanın devam etmesinin bedelini tüm ordu ödeyecek" şeklinde konuşuyor.

Kaynak: Al Jazeera ve AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim