1. HABERLER

  2. HABER

  3. Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti
Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti

Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti

Bir süredir hastanede tedavi altında bulunan Sanatçı Murat Göğebakan hayatını kaybetti. Sanatçının saat 8 sularında vefat ettiği öğrenildi.

A+A-

Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti. Sanatçının dostları acı haberi alır almaz hastaneye akın etmeye başladı.

1986 yılında Hacettepe Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu olan Göğebakan, birçok albüme imza attı. “Ay Yüzlüm” şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan Göğebakan, Recep Tayyip Erdoğan için de “Uzun Adam” adlı şarkıyı yapmıştı.

SON FOTOĞRAF

Başbakan Erdoğan kendisi için 'Uzun Adam' şarkısını besteleyen sanatçı Göğebakan'ı evinde ziyaret etmiş, katıldığı mitinglerde Murat Göğebakan için dua istemişti.

Yoğun bakıma alınmadan yaklaşık bir hafta önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ünlü sanatçıyı evinde ziyaret etmişti. O ziyaret sırasında çekilen fotoğraf ünlü sanatçının son halini gözler önüne sermişti.

murat-gogebakan-kanser-son-fotograf.jpg

MURAT GÖĞEBAKAN'IN ÖZ GEÇMİŞİ

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968'de Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamlayan Göğebakan, 1986'da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'na girdi.

Göğebakan, üniversite eğitiminden sonra Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Bu yıllarda dergah eğitimi alan, gitar dersleri veren Göğebakan, 1995'e kadar Adana'da kaldı.

Sanatçı, albüm çalışmaları için geldiği İstanbul'da 1996'da "Ben Sana Aşık Oldum" adlı albümünü çıkardı ve büyük ilgi gördü. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreni'nde "Yılın şarkısı", "En iyi söz", "En iyi beste", "En iyi rock" ve "En iyi çıkış yapan" kategorilerinde aday gösterilen Göğebakan, "En iyi çıkış yapan erkek sanatçı" ödülünü aldı.

Göğebakan, daha sonra "Sen Rahatına Bak", "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" isimli albümlerini çıkardı.

Sanatçı, 2002'de piyasaya sunduğu "Ayyüzlüm" adlı albümüyle MÜYAP'ın "En Çok Satan Albüm Ödülleri"ne layık görüldü. Göğebakan, daha sonra çıkardığı "Yaralı" ve "Sana Olan Aşkım Şahit" isimli albümleriyle başarısını devam ettirdi. 

"Hasan'dan Olma Hatice'den Doğma Murat Göğebakan" adlı bir kitap da yayımlayan Göğebakan, 2010'da kan kanserine yakalandı. Son olarak 2012'de "Aşkın Gözyaşları" albümünü çıkaran Göğebakan, bir süredir tedavi görüyordu. 

HABERE YORUM KAT