Lübnan'da Diyalog Görüşmeleri Askıya Alındı

06.09.2016 09:03
Lübnan'da Diyalog Görüşmeleri Askıya Alındı
Lübnan Meclis Başkanı Berri'nin çağrısı üzerine geçen yıl başlatılan "ulusal diyalog toplantıları" askıya alındı.

Hükümet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Berri, "cumhurbaşkanının seçilememesi, yeni seçim kanunu ve çöplerin toplanmaması başta olmak üzere ülkenin yaşadığı krizlerin" ele alınması için geçen yıl başlatılan ulusal diyalog toplantılarını askıya aldı.

Toplantılara katılan 8 Mart Hareketi'nden Ulusal Özgürlük Hareketi'nin "Müslümanlar ve Hristiyanlar arasında yönetim ve idari atamalarda bir anlaşmanın olmamasını" gerekçe göstererek diyalog görüşmelerinden çekilme tehdidinde bulunması üzerine görüşmelerin ertelendiği aktarıldı.

Bu arada Ulusal Özgürlük Hareketi lideri Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil de bugün düzenlenen diyalog görüşmelerinde "Müslümanlar ile Hristiyanlar arasında yönetim ve idari atamalarda anlaşma" yapılması şartını masaya yatırmasının nedenini açıkladı.

Diyalog toplantıları, "cumhurbaşkanının seçilememesi, yeni seçim kanunu ve çöplerin toplanmaması olmak üzere ülkenin yaşadığı krizlerin" ele alınması için Meclis Başkanı Berri'nin çağrısı üzerine Eylül 2015'te başlatılmıştı.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim