Lübnan'da 2 Filistinli Çocuk Katledildi

16.06.2012 14:58
Lübnanda 2 Filistinli Çocuk Katledildi
Mazlum Filistin halkına karşı aslan kesilen Lübnan ordusu Nehru'l-Barid’de 2 Filistinli çocuğu öldürdü.

Lübnanlı kaynaklar, ülkenin kuzeyindeki Trablus şehrine yakın Nehru'l-Barid Filistin mülteci kampı girişinde konuşlanan Lübnan askerleriyle mülteciler arasında çıkan tartışmanın ardından askerlerin iki Filistinli çocuğu öldürdüğünü ve birkaçını da yaraladığını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi'ne bilgi veren kaynaklar, Lübnan askerlerinin girişte Filistinli bir genci durdurup dövmesini protesto eden kamp sakinleriyle askerler arasında çatışmaların çıktığını, askerlerin saldırılarına taşlarla cevap veren kamp halkına silahla karşılık veren askerlerin Ahmed Kasım (12) ile Ğanume ailesinden 16 yaşındaki bir genci silahla vurduğunu ifade etti.

Mayıs 2007 tarihinde Nehru'l-Barid mülteci kampında varlığı iddia edilen Fethu'l-İslam adlı örgütü bahane ederek kampa saldıran Lübnan askerleri onlarca insanı katletmiş, yüzlercesini yaralamış ve geriye birçok dul ve yetim bırakmıştı. Ülkeye saldıran Siyonist işgal ordusuna karşı tek bir mermi sıkmayan Lübnan ordusu Filistinli mültecilerin yaşadığı kampı harabeye çevirmişti.

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim