Kemalistlerin Düşünce Özgürlüğü Atatürk’e Kadarmış...

30.08.2016 09:20
Kemalistlerin Düşünce Özgürlüğü Atatürk’e Kadarmış...
Emekli Tümamiral Semih Çetin, Habertürk ekranlarında yayınlanan programda Atatürk'e yapılan eleştirilerden rahatsız olunca canlı yayını terk etti...

Habertürk ekranlarında canlı olarak yayınlanan 'Enine Boyuna' isimli programa katılan Emekli Tümamiral Semih Çetin, Atatürk ilgili eleştirilere dayanamayıp yayından ayrıldı.,

Semih Çetin, ayrılırken şu sözleri söyledi:

"Atatürk'ü Eleştirmeyi Kaldıramam"

"Dini fanatizme, akıl ve bilimi yol gösteren tek lider Atatürk oldu.

Yıkılmış bir imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devleti kurmuş, silah arkadaşları ve bütün Türk Milletinin desteğini almış Mustafa Kemal Atatürk'ü 30 Ağustos gecesi tartışmaya açmak, onu bir takım vasıflarıyla eleştirmek benim şahsen kaldırabileceğim bir şey değil. Ben bunu kabul edemiyorum.

Herkes istediği kadar konuşabilir. Bu ifadeler de devam edecek. Ben çok teşekkür ediyorum davetiniz için. 30 Ağustos'un da tekrar bütün milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, bütün milletimizin bayramını kutluyorum ve müsaade ederseniz ayrılıyorum."

Semih Çetin’in bu tavrı, Kemalist sol tarafından her zaman ki davranışı bir kez daha gösterdi. “Her şeyi eleştirebiliriz, İslama, müslümanlara ve müslüman önderlere bile hakaret edebiliriz ama asla Atatürk ve Kemalizme laf söylettirmeyiz.”

 • Yorumlar 7
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim