1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. IŞİD'den Kobani Açıklaması: Kararlıyız
IŞİD'den Kobani Açıklaması: Kararlıyız

IŞİD'den Kobani Açıklaması: Kararlıyız

IŞİD, yapılan tüm bombardıman ve saldırılara rağmen Kobani'yi ele geçirme konusunda kararlı olduklarını duyurdu.

20 Ekim 2014 Pazartesi 12:41A+A-

IŞİD’e yakın haber sitesinde PYD güçleri ile çatışmaların devam ettiği Kobani’den son görüntüler yayınlandı. Kobani’nin merkezini ele geçirdiklerini iddia eden IŞİD mensupları, Kobani Kültür Merkezi başta olmak üzere bir çok binanın kendilerinin kontrolünde olduğunu ifade ediyor.

''KARARLILIĞIMIZ SÜRÜYOR''

Görüntülerde Ayn El Arab (Kobani) merkezinde olduğunu söyleyen IŞİD mensubu, “Bu arkamda gördüğünüz Kobani Kültür Merkezi, ilerleyişimiz de sürüyor. Biz buraya Kürtlerle savaşmaya değil, Allah’ın dinini hakim kılmaya geldik. Uçaklara, koalisyonlara ve bombardımanlara rağmen kararlılığımız sürüyor. Psikolojik durumumuz üst seviyededir. Kobani’yi tamamen ele geçirene kadar durmayacağız. Allah’ın izni ile bu konuda kararlıyız” diye konuştu. 

''HER GÜN İLERLİYORUZ''

Ellerinde silahlarla Kobani’nin merkezindeki ana cadde üzerinde durduklarını ifade eden diğer IŞİD menupları ise, hergün ilerlediklerini anlatıyor. Zaman zaman çatışma seslerinin sürdüğü bölgede silah sesleri duyuluyor. Geniş bir caddede kimsenin olmaması dikkat çekiyor. 

''DİNSİZ PKK'YI TEMİZLEYECEĞİZ''

Görüntülerde konuşan IŞİD mensubu, “Savaş uçakları ile gece gündüz demeden 24 saat boyunca bizi bombalıyorlar. Bu ise sadece bizim kararlılığımızı artırıyor. Burayı (Kobani) dinsiz ve pislik PKK ve diğerlerinden temizlemek için geldik. Dünyadaki tüm kafirlerin hedefi ise İslam devleti kurmamızı engellemek. Tek amaçları bu.” şeklinde konuştu.

Görüntülerde binalara konuşlanan IŞİD mensupları ile PYD güçleri arasında göğüs göğse sokak çatışmalarının yaşandığı görülüyor. 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum