1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İdlib'deki Karmid Karargahın Kontrolü Direnişçilerde
İdlib'deki Karmid Karargahın Kontrolü Direnişçilerde

İdlib'deki Karmid Karargahın Kontrolü Direnişçilerde

Suriyeli muhalif grupların, İdlib kentinde rejim güçlerine ait stratejik öneme sahip Karmid karargahında kontrolü sağladığı bildirildi.

A+A-

Suriyeli direnişçi grupların, İdlib kentinde rejim güçlerine ait stratejik öneme sahip Karmid karargahında kontrolü sağladığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Suriye'de direnişçilerin çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, İdlib-Lazkiye Karayolu üzerinde rejim güçlerine ait Karmid karargahını ele geçirdi.

Muhalif gruplardan Feylaku'ş Şam (Şam Kolordusu) birlikleri sözcüsü İbrahim el-Hatib, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karargaha öncelikle havan topu atıldığını, rejim güçlerinin mevzilerinin yıkıldığını daha sonra karargah yakınlarındaki kontrol noktasına saldırıldığını belirtti.

Hatib, ağır silahlarla kontrol noktalarına yapılan hücumun ardından yaşanan şiddetli çatışmalar akabinde karargahın tamamen kontrol altına alındığını ifade etti.

Rejim güçlerinin, İdlib'de şehir merkezi ve kırsal bölgeleri bombalamak için hareket noktası olarak kullandığı Karmid, İdlib'te rejimin elinde kalan az sayıda karargahlardan biri olma özelliği taşıyordu.

Ahraru'ş Şam İslami Hareketi, İslam Ordusu, Şam el İslam, Nusra Cephesi, Türkmenistan Muhacirleri grubu ve Suriye Türkmenlerinin kurduğu birliklerinden oluşan Fetih Ordusu daha önce ülkenin kuzeyindeki İdlib'i ve Cisr eş-Şuğur kent merkezini düzenlediği operasyonlarla ele geçirmişti.

HABERE YORUM KAT