1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Her Anı Kaydedilen Siyonist Vahşet (VİDEO)
Her Anı Kaydedilen Siyonist Vahşet (VİDEO)

Her Anı Kaydedilen Siyonist Vahşet (VİDEO)

Gazze’nin Şecaiyye mahallesi’nde ailesini arayan bir genç vuruldu. İsrail keskin nişancıları can çekişen gence iki defa daha ateş etti. İsmi bilinmeyen genç öldü.

A+A-

Pazar günü büyük bir katliamın gerçekleştiği Şecaiyye mahallesinde bir gencin ölümü kamera tarafından kaydedildi.

Gazze’de faaliyet gösteren Uluslararası Dayanışma Örgütü çalışanlarına mahallesindeki yıkımı gösteren genç ailesini aradığını söyledi ve örgüt çalışanlarını sokağına götürdü.

Bir enkazın başına geldiklerinde, bir el silah sesi duyuldu. Kamera döndüğünde, gencin vurulduğu ve yaralandığı görüldü. İsrail askerleri tarafından vurulma korkusuyla kimse ona yardım edemedi. Yerde yatan genç bir kez daha vuruldu. Daha ölümcül bir yara alan gence üçüncü defa ateş ettiklerinde yerde can çekişmeye başladı.

Uluslararası Dayanışma Örgütü, her anı kaydedilen bu olayın ardından ismini bilmedikleri bu gencin öldüğünü açıkladı. Örgüt üyeleri gencin cesedini oradan almayı başaramadıklarını da açıkladı.

Olaya şahit olan aktivist Rina Andolini'nin Facebook sayfasından olayı şöyle anlattı;

"Şecaiyye'de bugün 3 saatlik bir ateşkes vardı, yabancılardan bazılarımız bölgeye giderek yıkıntıların altında kalanlara yardım etmeyi denemeye karar verdik. Şecaiyye'deki yıkım hayatımda gördüğüm başka hiçbir şeye benzemiyor - bombalanmamış, top ateşine tutulmamış hiçbir yer yok.Oraya vardığımızda ailesini arayan bir gençle karşılaştık. Hep birlikte ona yardım etmeye karar verdik.Ateşin ortasında kaldık. Bunu beklemiyorduk çünkü ateşkes vardı; gidip güvenlik içinde işimizi yapıp dönebileceğimizi düşünmüştük. Ailesini arayan genç vuruldu. Kimse ona yardım edemiyordu, iki adım ötemizdeydi ancak yanına gidersek bizim de öldürüleceğimizden hiç şüphem yok. Daha sonra bir atış daha oldu, ve hedefi bulamayan dördüncü bir atış daha. Çocuk ikinci kurşunla ölmüştü. Her tarafta şarapnel vardı."

Kaynak: Uluslararası Dayanışma Örgütü, Reuters

HABERE YORUM KAT