Gümüşhacıköy'de Hakaret Karikatürlerine Protesto

19.01.2015 00:13
Gümüşhacıköy'de Hakaret Karikatürlerine Protesto
Peygamberimize Hakaret Karikatürleri Gümüşhacıköy’de Öğle Namazı Sonrası Tel’in Edildi.

Geçen Hafta Paris’te Charlie Hebdo’ya yapılan saldırının ardından adı geçen derginin yıllar önce yayınlamış olduğu Peygamberimize iğrenç şekilde hakaret içeren karikatürleri tekrarlaması ve bunların Türkiye’deki batı uşağı bazı yayın organlarınca tekrarlanması GÜMÜŞHACIKÖY’DE tel’in edildi.

Gümüşhacıköy’de Öğle Namazı Çıkışı İHH İnsani Yardım Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti temsilciliklerinin öncülüğünde yapılan protesto, peygamberimize topluca salatu selam getirilmesiyle başladı.

Peygamberimize hakaret içerikli iğrenç karikatürleri yayınlamakta ısrar eden yabancı ve yerli İslam ve Peygamber düşmanlarının lanetlendiğine dair Basın Açıklaması, topluluk adına İHH Gümüşhacıköy temsilcisi Veli Çinkaya tarafından okundu.

Basın Açıklamasının ardından Merkez Camii İmam Hatibi Recep Çulha tarafından, peygamberimize hakaret edenlerin dünyada ve ahirette kahrolması, başta Suriye olmak üzere tüm İslam coğrafyasında zulüm görmekte olan mazlumların kurtuluşu ve Ümmetin Kur’an ve Sahih Sünnet merkezinde tekrar dirilişine dair yapılan duanın ardından protesto sona erdi.

gumushacikoy-20150119-02.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim