1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Gazze Bayramda Siyonistlerin Yoğun Bombardımanı Altında
Gazze Bayramda Siyonistlerin Yoğun Bombardımanı Altında

Gazze Bayramda Siyonistlerin Yoğun Bombardımanı Altında

Siyonist İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri, Gazze'nin çeşitli bölgelerini yoğun bombardımana tuttu. Saldırılarda şehit olan kardeşlerimizin bin 119'a yükseldi.

A+A-

Siyonist İsrail'in, abluka altındaki Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 11 kişi şehit oldu, 50 kişinin yaralandı.

Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği hava saldırısında Dahir ailesinden 5 kişinin şehit olduğunu, 20 kişinin yaralandığını söyledi.

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine yönelik saldırılarda En-Neccar ailesinden 3 kişinin şehit olduğunu, 15 kişinin yaralandığını ifade eden Kudra, Gazze'nin orta kesimindeki el-Breyc Kampı'na düzenlenen hava saldırısında ise 3 kişinin şehit olduğunu belirtti.

Siyonist İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırılarının halen yoğun şekilde devam ettiği belirtildi. 

Siyonist İsrail Aydınlatma Fişeği Attı

Gazze sınırındaki Siyonist İsrail askeri birlikleri, Gazze'nin doğusundaki ez-Zeytun Mahallesi ile kuzeybatısı ve güneyindeki er-Rimal ve Tel el-Heva semtlerine onlarca aydınlatma fişeği attı.

Atılan fişeklerden bazılarının AA'nın Gazze ofisinin yakınlarındaki tarım arazileri, okullar ve evlere düşmesi sonucu yangın çıktı. Yangın sebebiyle bazı Filistinliler yaralandı.

Siyonisy İsrail ordusu, aydınlatma fişekleriyle eş zamanlı olarak Gazze'nin farklı bölgelerine hava, kara ve denizden yoğun saldırılar düzenledi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Tel el-Heva semtinde 4 katlı bir evi yıkan siyonistler, Gazze Limanı'nı da füzelerle bombaladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Siyonist İsrail ordusunun, dün sabahtan bu yana Gazze'ye hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılarda 43 kişi şehit oldu, 260 kişi yaralandı. 

Siyonist İsrail Savaş Uçakları İsmail Heniye'nin Evini Bombaladı

Siyonist İsrail savaş uçakları, Hamas Siyasi Büro Şefi Yardımcısı İsmail Heniye'nin Gazze'nin batı kesiminde yer alan eş-Şati Mülteci Kampı'ndaki evini bombaladı.

Saldırıda Heniye'nin evi ve çevresindeki binalarda ciddi hasarın meydana geldiği ifade edilirken, ölü veya yaralı olup olmadığına dair bilgi verilmedi.

Siyonist Hamas'a Ait El-Aksa Televizyon Ve Radyo Binası Vuruldu

Siyonist İsrail savaş uçaklarının Gazze'de Hamas'a ait el-Aksa televizyon ve radyo binalarını vurduğu bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Siyonist İsrail savaş uçakları, Gazze'nin batısında bulunan Nasr Mahallesi'ndeki el-Aksa televizyon binasını vurdu. Saldırıda bina tamamen yıkılırken, çevredeki evler zarar gördü.

Siyonist İsrail ordusuna ait bir insansız hava aracı (İHA) ise er-Rimal semtindeki el-Aksa radyo binasını bombaladı. Saldırı nedeniyle radyonun yayınlarının durduğu belirtildi

El-Aksa televizyon binası, İsrail'in 2008 ve 2012 yıllarında Gazze'ye düzenlediği saldırılar sırasında da bombalanmıştı.

Siyonist İsrail'e ait bir İHA, 2012 yılındaki savaşta el-Aksa kanalı çalışanı 2 gazeteciyi taşıyan aracı hedef almış, saldırıda gazeteciler hayatını kaybetmişti.

HABERE YORUM KAT