Fetih Ordusu Karmid Kışlasını Ele Geçirdi

23.04.2015 09:42
Fetih Ordusu Karmid Kışlasını Ele Geçirdi
Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, İdlib kentindeki Karmid askeri kışlasının denetimini sağladı.

Suriye'deki direniş örgütlerinin çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin, ülkenin kuzeybatısında yer alan İdlib kentinde, rejim güçlerine ait Karmid kışlasının denetimini tamamıyla ele geçirdiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin İdlib kırsalında yer alan ve kuzeybatıdaki rejim güçlerinin en büyük askeri kışlalarından biri olan Karmid kışlasının kontrolünü tamamıyla sağladığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Fetih Ordusu'nun, İldib'in Cesr eş Şuğur ilçesi ve çevresindeki rejim güçlerinin bulunduğu yerlere ağır silahlarla saldırdığı ve Şam yönetimine bağlı güçlere büyük zayiatlar verdiği ifade edildi.

Direnişçilerin ilçe çevresinde 2 tank ile çok sayıda askeri aracı imha ettiği belirtilen açıklamada, Fetih Ordusu'nun bölgede başladığı operasyonlara "Zafer Operasyonu" adını verdiği bildirildi. 

Suriye'nin kuzeyinde kurulan Fetih Ordusu, Nusra Cephesi, Ahrar-ı Şam, İslam Ordusu, Şam el İslam ile Türkmenistan Muhacirleri birliklerinden oluşuyor. Fetih Ordusu daha önce ülkenin kuzeyindeki İdlib'e düzenlediği operasyonla kentin denetimini sağlamıştı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim