1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Erzurum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonunda 7 Tutuklama
Erzurum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonunda 7 Tutuklama

Erzurum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonunda 7 Tutuklama

Erzurum merkezli “Paralel Devlet Yapılanması” soruşturması kapsamında 17 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanların 7’si tutuklandı.

A+A-

Erzurum merkezli “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 17 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan 42 kişiden 7'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Erzurum, İstanbul, İzmir, Ankara, Ağrı, Balıkesir, Çorum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kırklareli, Malatya, Mersin, Rize, Ordu, Samsun ve Adıyaman'da gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 42'ye yükseldi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 11 kadından 7'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer zanlıların polisteki işlemleri sürüyor.

Erzurum'da faaliyet gösteren ve “Paralel Devlet Yapılanması”na ait olup, bu yapıya finans sağladığı iddia edilen 4 şirket ile bu şirketlere bağlı 26 yurdun yetkililerine yönelik operasyonda, Erzurum ve 16 ildeki şüpheliler hakkında işlem yapılmasına karar verilmiş, elde edilen delil durumuna göre bu şüphelilerden 75'i hakkında “nitelikli dolandırıcılık, silahlı terör örgütüne üye olma ve örgüte finans sağlamak” suçlarından gözaltı kararı verilmişti. Bu kapsamda 33 kişi gözaltına alınmış, diğerlerinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT