1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Elazığ'da 13 Yer Geçici Askerî Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Elazığ'da 13 Yer Geçici Askerî Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Elazığ'da 13 Yer Geçici Askerî Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Elazığ'ın Alacakaya, Arıcak, Karakoçan ve Palu ilçe sınırları içerisindeki 13 yer, geçici askerî güvenlik bölgesi ilan edildi.

A+A-

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, PKK ile mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan Elazığ'ın Alacakaya, Arıcak, Karakoçan ve Palu ilçe sınırları içerisindeki 13 ayrı yerin, 1 Mart-1 Eylül 2016 tarihlerinde Bakanlar Kurulu’nun 23 Şubat tarihli ve 2016/8558 sayılı kararı ile geçici askerî güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.

Geçici askerî güvenlik bölgelerinin, Alacakaya ilçesinde Gortil Yaylası, Herbite Yaylası; Arıcak'ta Görese 1 ve Görese 2; Karakoçan'da Gazdağı-Karaboğa Dağları hattı, Dilektaşı Yaylası, Akpınar batısı, Pilavtepe bölgesi, Koçyiğitler köyü batısı, Başak Yaylası, Velikan doğusu; Palu ilçesinde ise Akdağ bölgesi ve Haydar Yaylası olduğu kaydedildi.

Açıklamada, halkın can ve mal güvenliği için geçici askerî güvenlik bölgelerine mülkî amir izni olmadan girişlerinin yasaklandığı ifade edildi.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum