1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ekşi Sözlük'te Kendi İğrençliklerine Yakışan Yorumlar
Ekşi Sözlük'te Kendi İğrençliklerine Yakışan Yorumlar

Ekşi Sözlük'te Kendi İğrençliklerine Yakışan Yorumlar

Yürek burkan birçok olayı ti'ye alarak dalga geçen internet portalı Ekşi Sözlük, Bodrum'da kıyıya vuran ve tüm dünyayı sarsan Suriyeli bebeğin görüntülerine dair açtığı başlık altındaki entry'leriyle de şaşırtmayarak iğrenç paylaşımlarda bulundu.

A+A-

Bodrum'dan Yunanistan'a geçmek isteyen Suriyeli göçmenleri taşıyan bot dün Ege Denizi'nde battı. Felakette 8'i çocuk olmak üzere 12 kişi boğuldu.Görüntülere ise tüm dünyayı hüzne boğan Suriyeli çocuğun fotoğrafı yansıdı.

Olayın hemen ardından Ekşi Sözlük'te "Kıyıya vuran Suriyeli göçmen çocuk cesedi" başlıklı gündem maddesi oluşturuldu. Bunun üzerine sözlük yazarları, çok sayıda entry girerek çeşitli yorumlarda bulundu.

Milyonları duygulandıran birçok üzüntü verici toplumsal olayı geçmiş dönemlerde ti'ye alan ve bu yüzden tepki çeken Ekşi Sözlük, bu sefer de şaşırtmadı. Suriyeli minik yavru için yapılan yorumlar, görenleri hayrete düşürdü.

Bir sözlük yazarı, "Irkçı değilim ama ölmesi daha iyi oldu" derken, bir diğeri Ege kıyılarına yerleşme hayalinin kaybolduğunu, çünkü her yerin Suriyeli dolduğunu yazdı.

Söz konusu paylaşımların sosyal paylaşım mecralarındaki kullanıcılar tarafından yoğun tepki çektiği görüldü.

İşte Suriyeli bebek için ağır küfür ve hakaretlerin kullanıldığı o entry'ler:

1441304472.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

4 Yorum