1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ebu Ubeyde: 80'den Fazla Siyonist Askeri Öldürüldü
Ebu Ubeyde: 80'den Fazla Siyonist Askeri Öldürüldü

Ebu Ubeyde: 80'den Fazla Siyonist Askeri Öldürüldü

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, "80'den fazla Siyonist İsrail askeri öldürüldü, 300'den fazlası da yaralandı" dedi

A+A-

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başlamasından bu yana, 80'den fazla Siyonist İsrail askerinin öldürüldüğünü, 300'den fazla askerin de yaralandığını açıkladı.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Siyonist İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başından bu yana yaşananlara ilişkin açıklama yaptı.

El-Aksa kanalından yayımlanan açıklamada Ebu Ubeyde, "Kurbağa Adam operasyonu uygulayarak Zekim Askeri Üssüne baskın düzenledik. Bunun yanı sıra, mücahitlerimiz, Kerm Ebu Salim askeri üssünü patlatmayı başardı. Kuzeyde de Siyonist İsrail deniz komandolarının saldırısını geri püskürttü" dedi.

Siyonist İsrail'in saldırılarının başlamasından bu yana 80'den fazla siyonist İsrail askerini öldürdüklerini ifade eden Ebu Ubeyde, 300'den fazla Siyonist İsrail askerinin de operasyonlar sırasında yaralandığını kaydetti.

Ebu Ubeyde, Ebabil-1 adlı insansız hava aracının saldırı ve keşif modelinin Siyonist İsrail semalarında uçarak, siyonistlere sürpriz yaptığını ifade etti.

Siyonist İsrail'e atılan roketlere ilişkin ise Ebu Ubeyde, bin 700 roket atıldığını kaydederek, kara saldırılarının başladığı 17 Temmuz'dan önce günde ortalama 90 roket atarlarken, o tarihten sonra günlük 120 roket fırlattıklarını belirtti.

"Hayfa'ya 8, Tel Aviv ve çevresine 109, Kudüs'e 19,  Dimona'ya 12, Bi'r Seba'ya 26, askeri havaalanı yakınına da 15 füze attık" diyen Ebu Ubeyde, "Tugaylar, Siyonist İsrail'e ait tanklar ve askeri araçları hedef alan operasyonlar başlatarak, operasyonların adını da'tank katliamı' koydu" ifadelerini kullandı.

Ebu Ubeyde, şu ana kadar patlayıcılar ve roketlerle yaklaşık 44 askeri araç ve tankın imha edildiğini aktardı.

Siyonist İsrail ordusu tarafından gerçekleştirilen 26 sızma operasyonunun da engellendiğini vurgulayan Ebu Ubeyde, Siyonist İsrail askerlerinin Gazzeliler'in evlerine konuşlandığını, ancak Kassam Tugaylarının evleri onlar için bir tuzağa çevirdiğini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum