1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Doğan Grubu Bu Videoyu Her Yerden Kaldırtıyor
Doğan Grubu Bu Videoyu Her Yerden Kaldırtıyor

Doğan Grubu Bu Videoyu Her Yerden Kaldırtıyor

Bir anda gündem olan "Türkiye'de Modern, Çağdaş, İlerici, Barışsever ve Aydın Olmanın Yolları" adlı video Doğan Grubu tarafından video paylaşım sitelerinde kaldırtıldı.

A+A-

"Sansür" ve "düşünce özgürlüğü" denilince başkalarına söyleyecek söz bırakmayan ve bu uğurda terör faaliyetlerini bile meşru gösteren Doğan Grubu, bugün çok izlenen bir videoyu internet üzerinden sansürledi.

Salih Necdet Atasev isimli gencin ülkedeki Erdoğan düşmanlığını gözler önüne seren çalışması kısa sürede yüz binlerce kez izlendi. Türkiye'de kendini aydın olarak tanımlayan bir kesimin durumunun ironik bir şekilde anlatıldığı videonun Doğan Grubu'nu rahatsız etme sebebi ise Cüneyit Özdemir'in "kırmızı fularlı kız" diye CNNTürk ekranlarına çıkardığı PKK'lı teröristin görüntülerine de yer verilmesi. PKK örgütü güzellemesi yapılan bu yayının internet ortamında gösterilmesini istemeyen Doğan Grubu'nın sansür istediği kendi görüntüleri uzun süre tartışılmıştı.

resized_f6aea-91199618al_nphxrc6eyauqnq3i3mjna7nbqlaxzyjj7i0wahmjr.jpg

Salih Necdet Atasev isimli gencin hazırladığı video Doğan Grubu'nun şikayeti üzerine YouTube'dan kaldırıldı.

TAKTİK GÜLEN VİDEOLARINDAN

Benzeri bir sansür çalışması da Fetullah Gülen'in beddua ettiği görüntüler için yapılmıştı. Cihan Haber Ajansı, Samanyolu ve Küre TV adına yapılan başvurularla Fethullah Gülen'in isme veya resminin olduğu her video siteden kaldırtılmıştı.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT