1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'li Özçelik: Ben ve Çevremdekiler HDP'ye Oy Verdi
CHP'li Özçelik: Ben ve Çevremdekiler HDP'ye Oy Verdi

CHP'li Özçelik: Ben ve Çevremdekiler HDP'ye Oy Verdi

CHP'nin kapalı grup toplantısında HDP'ye oy verdiğini açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, parti içinde krize yol açtı.

A+A-

CHP kulisleri, kapalı grup toplantısında yaşanan "HDP’ye oy verme" tartışması ile çalkalanıyor. Seçim sonuçları, HDP’ye giden CHP oyları ve Meclis Başkan adaylıkları gibi konuların tartışıldığı kapalı grup toplantısında büyük tartışma çıktığı öğrenildi.

"BARAJI GEÇSİN DİYE HDP'YE VERDİK"

Tartışma sırasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, ayağa kalkarak “Ben ve çevremdekiler de HDP barajı geçsin diye oy verdik” diye konuştu. Bu sözler salonda soğuk duş etkisine neden oldu.

"SEN NASIL PARTİLİSİN"

Eski elçi Özçelik’in bu konuşması üzerine CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın ayağa kalkıp “Sen nasıl partilisin, bunu nasıl yapar ve söylersin?” diyerek Özçelik’e tepki gösterdiği öğrenildi. Tartışmanın daha büyümesinin diğer vekiller tarafından önlendiği dile getiriliyor.

ÇAM OLAYI DOĞRULADI

Bu iddialar üzerine Oda TV'nin telefonla ulaştığı CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, olayı doğruladı. HDP’nin barajı geçmesini kendisinin de istediğini belirten Çam, ancak toplantının ‘kapalı’ olması nedeniyle yorum yapmak ve konuşmak istemediğini, önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili çalışma yapacağını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT