1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. 52 İşgal Askeri Öldürüldü
52 İşgal Askeri Öldürüldü

52 İşgal Askeri Öldürüldü

16 gündür Gazze'ye yoğun bir şekilde saldıran işgal ordusunda zayiat artıyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonda Kassam Tugayları tarafından öldürülen asker sayısının 52'ye yükseldiği belirtildi.

A+A-

İşgal ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Kaptin Dmitry Liftas (26) adlı subayın, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın keskin nişancıları tarafından vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Kassam: 52 İsrail askerini öldürdük

Zırhlı birliklerde görevli Üsteğmen Natan Kohin'in (23) de dün gece çatışmada hayatını kaybettiği ifade edilen açıklamada, 24 saatte 3'ü ağır 20 terör askerinin yaralandığı aktarıldı. İşgal ordusu ölü sayısını 29 olarak aktarırken, Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada kara operasyonunun başladığı günden bu yana 52 İsrail askerinin öldürüldüğü belirtiliyor.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT