1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. 1 Günde 55 Noktayı Vurdular; Şehit Sayısı 2 Bin 86
1 Günde 55 Noktayı Vurdular; Şehit Sayısı 2 Bin 86

1 Günde 55 Noktayı Vurdular; Şehit Sayısı 2 Bin 86

İsrail işgal ordusu, son 24 saat içinde Gazze'de 55'ten fazla noktayı vurduğunu açıkladı. Son saldırılarla birlikte şehit sayısı 2 Bin 86’ya yükseldi.

A+A-

Siyonist İsrail ordusu, son 24 saat içinde Gazze'de 55'den fazla noktayı vurduğunu açıkladı. Ordu sözcüsü Avihai Aderaa, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail ordusu, son 24 saat içerisinde Hamas ve Filistinli grupların rastgele roket saldırılarına karşılık Gazze'nin çeşitli bölgelerinde 55'den fazla noktayı hedef aldı" ifadesine yer verdi. 

ATEŞKESTEN BU YANA GAZZE'DEN İSRAİL'E 310 FÜZE ATILDI

İsrail ordusu, ateşkesin bozulduğu salı gününden bu yana Gazze'den İsrail'e 310 füze atıldığını açıkladı.

İşgalci ordunun sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ateşkesin bozulduğu salı gününden bu yana Gazze'den İsrail'e 310 füze atıldı" denildi.

Açıklamada füzelerin atıldığı bölgelere ilişkin ayrıntılı bilgi verilmedi. 

7 FÜZE ATTI

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Ben Gurion Havalimanı ile Kudüs ve Beerşeba (Bi’rus-Seba) kentine 7 füze attığını duyurdu.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, başkent Tel Aviv'e 15 kilometre uzaklıktaki Uluslararası Ben Gurion Havalimanı ile Kudüs'ün yerel yapım M75 iki füzeyle Beerşeba'nın (Bi’rus-Seba) ise S55 tipi 5 füzeyle hedef alındığı kaydedildi.

Siyonist İsrail devlet radyosu da sabah saatlerinden itibaren Gazze'den İsrail'e 70 füze ve havan topunun atıldığını duyurmuştu.  

Şehit Olan Filistinli Sayısı 2 Bin 86'ya Yükseldi

Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırıları nedeniyle şehit düşen Filistinlilerin sayısı 2 bin 86'ya yükseldi.

İsrail'in Gazze'nin çeşitli kentlerine düzenlediği saldırılarda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, İsrail'in Refah kentine düzenlediği saldırıda, 1 kişinin, Deyr el-Belh kentindeki saldırıda ise 2 öldüğünü, 4 kişinin yaralandığını belirtti.

Kudra, İsrail'in Gazze'ye 7 Temmuz'dan bu yana düzenlediği saldırılarda, 561'i çocuk, 255'i kadın, 98'i yaşlı 2 bin 86 kişinin hayatını kaybettiğini, 3 bin 189'u çocuk, bin 994'ü kadın, 388'i yaşlı 10 bin 314 kişinin yaralandığını ifade etti.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırılardan sonra Mısır'da yürütülen müzakerelerin ardından kalıcı ateşkes sağlanamamış, Gazze’den roket atıldığı iddiasıyla İsrail işgal ordusu, Gazze’ye yeniden saldırmaya başlamıştı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT