1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Zalimler Rahat Uyuyamayacak!”
“Zalimler Rahat Uyuyamayacak!”

“Zalimler Rahat Uyuyamayacak!”

Çanakkale'deki 18 Mart etkinliğinde konuşan Başbakan Davutoğlu, "Biz nefes alırken, dünyada zalimler rahat uyuyamayacak" dedi.

18 Mart 2015 Çarşamba 11:01A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 18 Mart Stadyumu'ndaki “Çanakkale Şehitlerini Anma Programı”na katıldı.

Davutoğlu, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Aziz şehitlerimizin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz; bıraktıkları birlik ve kardeşlik mirası ebediyen taşınacaktır. Bugün Diyarbakır'da da İzmir'de de Hakkari'de de Edirne'de de Rize'de de Muğla'da da o aziz şehitlerin torunları omuz omuza geleceğe yürüyorlar, yürüyecekler. Onların mirasına, onların hatırasına ayrımcılık, bölücülük sokmak isteyenlere fırsat verilmeyecektir. Türk, Kürt, Alevi, Sünni kim olursa olsun, Çanakkale Savaşı'nda omuz omuza savaşanların torunları Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin eşit vatandaşları olarak geleceğe birlikte omuz omuza yürüyecekler."

"Bıraktığınız emanet emin ellerdedir, emin ve sağlam omuzlardadır. Bu omuzlar Seyit Onbaşı'nın omuzları kadar, yüreği kadar sağlamdır. Dizimizde derman kalmayıncaya kadar, omuzlarımız toprağa değene kadar, bu aziz bayrağı bir an bile omuzlarımızın üzerinden eksik etmeyeceğiz."

"Biz nefes alırken, dünyada zalimler rahat uyuyamayacak. Siz nefes alırken, nasıl mazlum milletlere ilham kaynağı olmuşsanız, biz nefes alırken, mazlum milletler sığınmak istediklerinde bağrımızı onlara açacağız. Nasıl 2 milyonu aşkın Suriyeli kardeşimizi bağrımıza basmışsak, nasıl Bosna Savaşı'nda Boşnakları, nasıl Kosova Savaşı'nda Kosovalıları, nasıl Halepçe'den gelen kardeşlerimizi bağrımıza basmışsak, Anadolu toprakları, sizin emanetiniz topraklar, mazlumların merhamet diyarı olacak."

 

HABERE YORUM KAT