1. HABERLER

  2. HABER

  3. Venezuela'da Hükümet Karşıtı Gösteriler: 3 Ölü, 23 Yaralı
Venezuela'da Hükümet Karşıtı Gösteriler: 3 Ölü, 23 Yaralı

Venezuela'da Hükümet Karşıtı Gösteriler: 3 Ölü, 23 Yaralı

Güney Amerika ülkelerinden Venezuela’da yolsuzluk ve hayat pahallılığını protesto etmek isteyen gençlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda ilk belirlemelere göre üç kişi öldü 23 kişi de yaralandı.

13 Şubat 2014 Perşembe 14:51A+A-

Gösterilerde hayatını kaybeden üç kişinin başından tek kurşunla öldürüldüğü açıklandı. Sosyal medyaaracılığı ile toplanan gençler başkent Caracas’da bulunan savcılık binasına gelerek Nicolas Maduro yönetimini protesto etmek istediler. Olayları bastırmak isteyen polis güçleri gençlere karşı sert önlemler almaya başladı. Kısa süre içinde tüm ülke geneline yayılan gösterilerde çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı belirtiliyor. 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro olaylar üzerine televizyona çıkarak açıklamalar yaptı ve bu şiddet gösterilerinin arkasında muhalefetin olduğunu ileri sürdü. Maduro, bunun bir darbe girişimi olduğunu da savunarak böyle bir girişime müsaade etmeyeceklerini söyledi. Gösterileri gerçekleştiren çoğunluğu lise ve üniversite gençlerinden olan gurup temsilcileri, Venezuela halkının baskılardan bıktığını ve artık uyanmaya başladığını belirttiler. Venezulela’da tam bir güvensizlik ortamı oluştuğuna dikkat çeken gençler devletin halkına karşı uyguladığı şiddeti durdurmak için sokaklara çıktıklarını açıkladılar.

Foto Galeri İçin Tıklayınız 

Ajanslar

HABERE YORUM KAT