1. HABERLER

  2. HABER

  3. Vedat Alan: Tahir Elçi'yi Hendekler Öldürdü ( Video)
Vedat Alan: Tahir Elçi'yi Hendekler Öldürdü ( Video)

Vedat Alan: Tahir Elçi'yi Hendekler Öldürdü ( Video)

Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Velat Alan, 28 Kasım’da Diyarbakır’da öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin ölümüne dair “Tahir Elçi yaşasaydı, "beni öldüren bu hendeklerdir, barikatlardır derdi" dedi.

02 Aralık 2015 Çarşamba 17:50A+A-

Şirin Payzın’ın CNN Türk’te yayımlanan “Ne Oluyor?” programına katılan Velat Alan, Tahir Elçi’nin ölümüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kentteki hendek ve barikatların Elçi’nin ölümüne neden olduğunu iddia eden Alan, “Kendi kentimizde özgürce dolaşabilmek, özgürce hareket edebilmek istiyoruz. Tahir Elçi bugün yaşasaydı bu durum karşısında ‘beni öldüren bu hendeklerdir, bu barikatlardır’ bu barikatlar ve hendekler yüzünden biz başkanımızı kaybettik. Keşke başkanımız yaşasaydı, onun düşünceleri, onun fikirleri onun hedefleri yolunda yürüyebilseydik. Ancak bundan sonra başkanımız aramızda olmasa da onun yolundan devam edeceğiz” dedi.

Elçi’yi öldüren mermiyi bulamadıklarını belirten Alan, “Olay yerine bizzat çelik yelek giyerek gittim ve orada çekirdeğin düşmesi muhtemel olan noktaları 5 metrelik alan içerisinde detektörlerle aradık ama ne yazık ki çekirdeğe ulaşamadık. Delillerin tarafsız bir şekilde toplanması konusunda bir kaygımız şuanda yok.” diye konuştu.

Alan'ın açıklaması şöyle: 

HABERE YORUM KAT