1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ve Güne Damgasını Vuran Fotoğraf...
 Ve Güne Damgasını Vuran Fotoğraf...

Ve Güne Damgasını Vuran Fotoğraf...

Gazze'ye giden Mısır Başbakanı Kandil, yaralıları ziyarete gittiği hastanede küçük bir çocuğun cansız bedeniyle yüz yüze geldi...

16 Kasım 2012 Cuma 14:33A+A-

İsrail saldırılarının ardından Filistin halkıyla dayanışma için Gazze'ye giden Mısır Başbakanı Hişam Kandil'in Şifa Hastanesini ziyareti sırasında duygusal anlar yaşandı. 

Gazze'deki Filistin yönetiminin Başbakanı İsmail Heniye ile birlikte İsrail bombardımanında yaralananları ziyaret eden Kandil, saldırıda hayatını kaybeden küçük bir çocuğun cansız bedeni ile yüzyüze geldi.

Derin bir sessizliğin yaşandığı o an Mısır Başbakanı Kandil, küçük çocuğun alnından öperek yaşadığı derin acıyı gözler önüne serdi.

Ziyaret sonrası kameralar karşısında Mısır Başbakanı Kandil'in elinden tutarak havaya kaldıran Filistin Başbakanı Heniye, ''Ellerimizde şehit bir çocuğun bize emanet bıraktığı kanı var'' dedi.

Heniye, Kandil'in ziyaretini ''tarihi'' olarak niteleyerek, ''Kandil'in Gazze ziyareti üç farklı mesaj taşıyor; biri İsrail'e sen Gazze'ye elini kolunu sallayarak giremezsin, diğeri Filistin halkına o da biz sizinle beraberiz; üçüncüsü de Batıya ve ABD'ye o da Gazze'ye düzenlenen saldırıları durdurmak için harekete geçin'' diye konuştu. 

Bu arada Mısır Başbakanı Kandil'in Gazze ziyareti sırasında İsrail'in Gazze'nin kuzeyine düzenlediği saldırıda 3 Filistinli öldü, 7 kişi de yaralandı.

İsrail'in Çarşamba günü Gazze'ye başlattığı ''Bulut Sütunu'' adlı operasyonda ölenlerin sayısı 20'ye yükselirken, çoğunu kadın, çocuk ve yaşlıların oluşturduğu 242 kişi de yaralandı. (AA)

misir-hisam-kandil_ismail-heniye_filistinli-cocuk_gazze-gaza.jpg

Geçtiğimiz günlerde de Filistin Başbakanı Heniye de böyle bir fotoğrafta görüntülenmişti:

ismail-heniye-yarali-filistinli-bacak.jpg

Mısır Başbakanı Gazze'de: “Filistin, Ümmetin Kalbidir!”

Tunus Dışişleri Bakanı da Gidecek

İsrail bombardımanı altındaki Gazze'ye giden Mısır Başbakanınından sonra Tunuıs Dışişleri Bakanının da beraberindeki heyetle Gazze'ye gideceği öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum