1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. "Tuzaklar Tikrit’e İlerlemeyi Yavaşlatıyor"
"Tuzaklar Tikrit’e İlerlemeyi Yavaşlatıyor"

"Tuzaklar Tikrit’e İlerlemeyi Yavaşlatıyor"

Irak güvenlik güçleri, IŞİD’in Tikrit’in içine yerleştirdiği tuzakların ordunun ilerlemesini güçleştirdiğini söyledi. Yetkililere göre Tikrit’i IŞİD’in elinden geri almak kolay bir iş olmayacak.

30 Mart 2015 Pazartesi 16:51A+A-

Tikrit Belediye Başkanı Usame Tikriti, ‘tuzaklar döşenmiş bir kentin içinde hızlı bir şekilde ilerlemek zor bir iş’ ifadelerini kullandı.

Irak güvenlik güçleri, ABD öncülüğündeki koalisyonun havadan sağladığı destekle kentin batı mahalleleri içinde yavaş bir şekilde ilerlediğini açıkladı.

Reuters’e konuşan Tuğgeneral Tamer Muhammed, ’IŞİD’in sokaklara, kamu binalarına yerleştirdiği tuzaklar bizim ilerlememizi yavaşlatıyor’ dedi.

Reuters’e konuşan bir Iraklı yetkiliye göre, ABD öncülüğündeki koalisyonun operasyona hava desteği vermeye başladığı Perşembe gününden bu yana en az 17 güvenlik güçleri mensubu öldü 100'ü de yaralandı.

Bir başka yetkili, Pazar günü ordunun Tikrit’e Şeşin bölgesinden sızma girişiminin IŞİD tarafından engellendiğini söyledi.

Yetkiliye göre, IŞİD, bir tuzağın döşendiği yolu açmak için ordunun kullandığı bir kepçeyi tanksavar füzelerle hedef aldı. Böylelikle kente sızma girişimi başarısız kaldı.

HABERE YORUM KAT