1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Türkiye'ye Ambargo Uygulamayı Düşünmüyoruz"
"Türkiye'ye Ambargo Uygulamayı Düşünmüyoruz"

"Türkiye'ye Ambargo Uygulamayı Düşünmüyoruz"

Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Peskov, Türkiye’den ithal edilen ürünlere herhangi bir ambargo uygulamayı düşünmediklerini, Türkiye’den açıklama beklediklerini söyledi.

26 Kasım 2015 Perşembe 14:20A+A-

Rusya Devlet Başkalığı Sözcüsü Dimitri Peskov, Türkiye’den ithal edilen ürünlere herhangi bir ambargo uygulamayı düşünmediklerini, yaşanan son gelişmelerle ilgili Türkiye’den açıklama beklediklerini belirtti.

Rus resmi haber ajansı Ria-Novosti’de yer alan habere göre, Peskov, Türkiye’den ithal edilen ürünlere herhangi bir ambargo uygulamayı düşünmediklerini belirterek, “Ancak, Türkiye’den ithal edilen ürünlere daha sıkı denetim uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

Peskov, denetimlerin artırılmasının nedenlerine yönelik kendisine yöneltilen bir soru üzerine, “Bunun birçok farklı ve çeşitte nedenleri var” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya’ya aralık ayında gerçekleştirmesi beklenen ziyaretinin iptal edilmediğini belirten Peskov, “Bu konuda kesin bir sonuca varılmadı. Fakat, herhangi bir iptal kararı şu aşamada bulunmuyor” şeklinde konuştu.

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT