1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Trump’a Göre ABD’de Nefrete Yer Yokmuş!
Trump’a Göre ABD’de Nefrete Yer Yokmuş!

Trump’a Göre ABD’de Nefrete Yer Yokmuş!

Trump komik adam, ırkçı katliama dair konuşmuş ve ülkemizde nefrete yer yok demiş!

05 Ağustos 2019 Pazartesi 11:01A+A-

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Teksas ve Ohio eyaletlerinde yaşanan ve 29 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıların ardından yaptığı ilk açıklamada "Nefretin ülkemizde yeri yok" dedi.

Euronews’in aktardığına göre, ABD'nin New Jersey eyaletinde gazetecilere konuşan Trump, bu tür şiddet olaylarını engellemek için ne gibi önlemler alınabileceğine dair FBI (Federal Soruşturma Bürosu) ile, Başsavcı William Barr ve kongre üyeleri ile görüştüğünü, pazartesi günü konuyla ilgili geniş bir açıklama yapacağını söyledi.

Yetkililer, Teksas'taki bir süpermarkette alışveriş yapan kişilerin üzerine ateş açarak 20 kişiyi öldürüp, 26 kişiyi yaralayan saldırganın 'ırkçı' motivasyonla hareket ettiğini ve olayın bir nefret suçu olarak görüldüğünü, federal savcının 'terör' soruşturması başlattığını, açıkladı.

Teksas'ta Güney Amerika kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı El Paso kentinde gerçekleşen bu saldırıdan yalnızca 13 saat sonra Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde 9 kişinin hayatını kaybettiği bir başka silahlı saldırı haberi geldi.

 

HABERE YORUM KAT