1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Suriyeli Kardeşlerimiz İçin Haydin Beyazıt'a!
Suriyeli Kardeşlerimiz İçin Haydin Beyazıta!

Suriyeli Kardeşlerimiz İçin Haydin Beyazıt'a!

"Allah'tan başka kimsemiz yok!" diyen Suriyeli kardeşlerimizin nidasına Beyazıt'tan ses olma vakti!

16 Şubat 2012 Perşembe 19:19A+A-

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, bugün (17 Şubat Cuma günü) hepimizi Cuma namazı sonrası Suriye'de şehit edilen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve Baas diktatörlüğünün katliamlarını protesto etmeye davet ediyor. Organizasyona birçok İslami kuruluş destek veriyor.

Kenan Alpay'ın konuyla ilgili yazısı: 

Suriye Halkının Kardeşleri Beyazıt Meydanı’na

Cuma Namazını yarın hep birlikte Beyazıt Meydanı’nda eda edelim. Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu 17 Şubat’ta Cuma namazını Beyazıt Camii’nde kılmak üzere bir çağrı yaptı.

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu’nun çağrısı hem Baas Cuntası tarafından katledilen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazını hem de namaz sonrası Baas cuntasının cinayetlerini protesto mahiyetinde.

Özgür-Der, İHH, İMKANDER, Mazlumder, Anadolu Platformu, Medeniyet Derneği, Araştırma Kültür Vakfı, Akabe Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Hikmet Vakfı, Gençlik Der gibi birçok İslami kuruluş destek vereceği Cuma eylemi için yapılan çağrı metninden birkaç vurguyu sizlerle de paylaşmak istiyorum.

"Faşist Baas Diktatörlüğü Yıkılacak, Suriye’de İslami Direniş Kazanacak!" başlığını öne çıkaran Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu’nun çağrısı şöyle:

Yanı başımızda bir halk katlediliyor. Suriye’de vahşetin boyutları tırmanıyor! Suçu ne Suriye halkının? Günahı ne? Suçları adalet ve özgürlük talep etmek! Bu yüzden Esed çetesince kitlesel kıyıma tabi tutuluyorlar. Zulme direnmek suçunun (!) faili Suriyeliler genç yaşlı, kadın erkek demeden vahşice katlediliyorlar. Ama Baas diktasının zulümlerine, katliamlarına rağmen Suriye halkı izzetle direnişini sürdürüyor. Ve tüm dünyaya “vahşete seyirci kalmayın, zulme karşı tavır alın!” çağrısında bulunuyor.

Mazlum Suriye halkı tüm dünyaya ve Müslümanlara soruyor: “Neden yanımızda değilsiniz?”
Bizleri uyarıyor: “Zulme gözlerinizi yummayın, adil olun, insan olun! Yoksa size ateş dokunur!

Evet, ateş bize de dokunmasın diyorsak, bu sese kulak verelim, kardeşlerimizin feryadını duyalım! Suriyeli kardeşlerimizin kanlarıyla, canlarıyla yükselttikleri çağrıya sessiz kalmayalım! Zulüm, ifsad ve katliam karşısında kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı haykıralım!

"Suriye’de şehit edilen kardeşlerimiz için tertip edilecek gıyabi cenaze namazında Müslümanların zaferi için dua edelim, zalim Baas diktatörlüğünü lanetleyelim!

Ha Baas Cuntası, Ha Siyonist Çete!

Suriye’de 50 yıldır silah zoruyla iktidarda olan Sosyalist Arap milliyetçisi Baas Cuntası Nusayri bir azınlığa dayanıyor. Muhaberat ve Şebbiha örgütleri siyaset ve toplum üzerinde asker ve polis teşkilatından daha etkili.

Baas Cuntası Müslüman Suriye halkına karşı ancak türlü zorbalık ve tuzaklar örgütleyerek iktidara gelebildi ve aynı tarz sayesinde iktidarını sürdürebiliyor. Suriye halkının kendilerine yarım asırdır kan kusturan bir azınlık rejiminden kurtulmak istemesinden daha tabii ve makul ne olabilir?

Hiç kimsenin, hiçbir örgüt veya devletin Suriye halkından zulme karşı direnişini ertelemesini beklemesi doğru değildir. Hizbullah’ın Lübnan direnişi adına, İran’ın Lübnan ve Filistin mücadelesine lojistik destek vermesi adına, Rusya’nın Ortadoğu’daki üslerini muhafaza adına Baas cuntasına sahip çıkması sadece zulmün devamına ve acıların katlanarak artmasına yol açacaktır.

Siyonist işgal ve katliam politikalarına karşı direnmek bir Müslüman için ne anlama geliyorsa Baas cuntasının katliam ve işkence politikalarına karşı direnmek de o anlama gelir. Siyonist işgal çetesi Gazze’ye yönelik ‘Dökme Kurşun” saldırısında kadın-çocuk-erkek ayrımı yapmaksızın 1.200 insanı katletmişti. Baas-Esed çetesi ise on bir ayda içerisinde 8.000 insanı katletti. Baas’ın Siyonist çeteden tek farkı fosfor bombaları yerine havan, tank, roket gibi klasik silahlarla katliam yapıyor olması.
 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...
 

filistin-suriye_gazze-humus_cocuklar-katliam.jpg

HABERE YORUM KAT

5 Yorum