1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Savunma Bakanlığı'ndan 'Silahlı İHA' Açıklaması
Savunma Bakanlığı'ndan 'Silahlı İHA' Açıklaması

Savunma Bakanlığı'ndan 'Silahlı İHA' Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Silahlı insansız hava araçlarıyla yapılan terörle mücadele operasyonlarında hiçbir sivil vatandaşımız zarar görmemiştir." denildi.

07 Eylül 2017 Perşembe 08:57A+A-

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son günlerde, silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) terörle mücadeledeki operasyonlarında sivillerin zarar gördüğü iddiaların ortaya atıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"SİHA'ların terör örgütleriyle mücadeledeki başarılı ve etkin desteğinden rahatsız olan terör örgütü destekçileri; herhangi bir kanıt, delil göstermeksizin afaki söylemlerle terörle mücadelede kullanılan savunma araçlarımızın itibarını sarsmaya çalışmaktadır. Terörle etkin ve verimli mücadele için kullanılan savunma araçlarımıza yönelik kasıtlı iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. SİHA'larla yapılan terörle mücadele operasyonlarında hiçbir sivil vatandaşımız zarar görmemiştir.

Ülkemizin huzuru ve güvenliği için terörle mücadelemiz; aralıksız, hız kesmeden, son teknolojik savunma araçlarımızla, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecektir."

 

HABERE YORUM KAT