1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Samsun’da 16 yaşındaki Suriyeli Eymen bıçaklanarak öldürüldü
Samsun’da 16 yaşındaki Suriyeli Eymen bıçaklanarak öldürüldü

Samsun’da 16 yaşındaki Suriyeli Eymen bıçaklanarak öldürüldü

Samsun Vezirköprü’de 16 yaşındaki Suriyeli Eymen Hammami bıçaklanarak öldürüldü. Hammami’nin ağabeyi, saldırgan grubun kendilerine ırkçı küfürler savurduğunu ve kalabalık olduklarını söyledi.

14 Eylül 2020 Pazartesi 22:15A+A-

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde iki grup arasında çıktığı iddia edilen kavgada bıçakla yaralanan Suriyeli genç hayatını kaybetti.

Atatürk Mahallesi Gençlik Caddesi’nde iki grup arasında kavga çıktığı iddia edildi. Kavgada bıçakla yaralanan Suriyeli 16 yaşındaki Eymen Hammami kaldırıldığı Vezirköprü Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Olayla ilgili şüpheli Z.Ç. gözaltına alındı.

Olayın görgü tanığı ve Eymen’in ağabeyi İbrahim Hammami Evrensel’e konuştu. Ağabey, “Dört kişi arabayla önümüzü kesti. Bize ırkçı küfürler ettiler. Sonra gidip 20 kişi döndüler. Kardeşimi vuranlar ceza alsın, adalet yerini bulsun. Eymen hepinizin kardeşidir, öyle düşünün” dedi.

“50 TL YEVMİYEYE FIRINDA ÇALIŞIYORDU”

Kardeşine birden fazla bıçak darbesi geldiğini belirten İbrahim Hammami, “Saldıranların hepsi gençti. Daha önce görmüşlüğümüz var ama hiç sorun yaşamadık. Biz 9 yıldır Samsun’da yaşıyoruz. Kimseyle sorun yaşamadık. Misal benim eşim Türk. Eymen gül gibi çocuktu. Bunu yapanlar cezasını alsın, adalet yerini bulsun. Kardeş acısı zordur, o hepinizin kardeşi, öyle düşünün” ifadelerini kullandı.

Göç sonrası kardeşiyle mecburen fırınlarda çalışmaya başladıklarını anlatan ağabey Hammami, “Eymen 4 yıllık işçiydi. Ben 70, Eymen 50 TL yevmiye alıyordu. Akşama kadar çalışıyor, akşamları da gençlik spor merkezinde kursa gidiyordu” diye konuştu. Altı kardeş olan Hammami ailesinde anne ve babalarının çok kötü durumda olduğunu belirten İbrahim, “Otopsi sonuçlarını bekliyoruz. Yarın cenazeyi otobüsle Vezirköprü’ye götürüp orada toprağa vereceğiz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

10 Yorum