1. HABERLER

  2. HABER

  3. Saadet Partisinden İran ve Hizbullah Savunması
Saadet Partisinden İran ve Hizbullah Savunması

Saadet Partisinden İran ve Hizbullah Savunması

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk: "Lübnan’da yapılan bütün toplantılara iştirak ettim. Hatta İran’da Hamaney ile de görüştüm. Hepsiyle görüştüm. Hiçbirisi İslam itikadı dışında hiçbir şey söylemiyorlar."

10 Ağustos 2015 Pazartesi 15:15A+A-

AGD bölge ve şube başkanlarının da katıldığı bir oturumunda konuşan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, daha önce olduğu gibi yine İran ve Hizbullah örgütünü savundu.Yaptığı açıklamalar ve görüşmeler ile İran'ın arka bahçesi konumuna gelen Saadet Partisi ve onun gençlik kolu AGD bu hafta içinde de Humeyni posteri ile gündeme gelmişti.

Muhalifler ile Esed rejiminin yaptıklarını aynı düzlemde değerlendiren Asiltürk, "muhalifler zalim Esad’ın elinden bir yeri kurtardı" gibi haberleri eleştirerek bu tür haberleri Siyonist haber ajanslarının hazırladığını iddia etti.

 

Asiltürk, konuşmasında bölgesel sıkıntılara değindi. Başta Suriye olmak üzere Irak ve son günlerde Türkiye’de baş gösteren olaylara değinen Asiltürk, ‘yalan ve uydurma haberler’ konusunda uyarılarda bulundu. Asiltürk, özellikle Suriye konusunda Batı kaynaklı haberleri ABD istihbaratının telkin ettiğine ilişkin bilgilerin olduğuna değinerek, “Bu haberler Amerikan istihbarat ajanlarının telkin ettiği şeydir. İsrail’in MOSSAD ajanlarının telkin ettiği şeydir. Lübnan’da yapılan bütün toplantılara iştirak ettim. Hatta İran’da Hamaney ile de görüştüm. Hepsiyle görüştüm. Hiçbirisi İslam itikadı dışında hiçbir şey söylemiyorlar. Bir insanımızı kandırabilirler. Ancak bir topluluğun hepsi aynı şeyi söylerse buna kandırma falan denemez. Çünkü burada başka bir şey var. Amerikan istihbarat ajanları bizim hocalarımıza söylüyor, onlar da tekrar ediyor” diyerek haber kaynaklarına dikkat çekti.

Asiltürk, özelikle Suriye konusunda Müslümanların ABD’lilerin telkinleri doğrultusunda düşündüğünü de belirterek, bu konuda uyarılarda bulundu. Asiltürk, “Birçok hadis-i şerif var Suriye olaylarını anlatıyor. Bunlara bakmıyoruz ama düşmanlar tarafından ne telkin edilirse onlara bakıp karar veriyoruz. Bu düşmanlıklar yeni değil. 40 sene evvel think thank kuruluşlarında hazırlandı. Condoleezza Rice vardı başlarında. Sünni-Şii düşmanlığı, Türk-Kürt düşmanlığı yapacaksınız ve bu İslam âlemini güçsüz hale getireceksiniz. Sonra ne olacak büyük İsrail kurulacak. Biz bu oyunlara gelemeyiz. Biz şuurlu bir topluluğuz. Suriye’de olan olaylarda her iki taraf da suçludur. Ancak Peygamber efendimiz zamanında Müslümanlar Allah’ın koymuş olduğu emir ve yasaklara bağlı idiler. Şimdi o kalktı. Şimdi Müslümanlar akıllarıyla hareket ediyorlar. Suriye’de Özgür Suriye Ordusu da Allah’ın emri dışında zulüm yapıyor, masum insanları öldürüyor. İdare de Allah’ın emirleri dışında zulüm yapıyor masum insan öldürüyor. Bir idareye karşı silahlı mücadele yapıldığı zaman o idarenin silahlı mücadele etmek hakkı vardır. Ama bir tane masum insanı öldüremezsiniz. Suriye ordusu ne yapıyor. Havadan bomba yağdırıyor, çocuk ölüyor, kadın ölüyor, yaşlı ölüyor. Ne bu? Haram. Özgür Suriye Ordusu’nun elinde uçak hariç her türlü ağır silah var. Kim verdi bu silahları; Amerika verdi İsrail verdi. Aynı zulüm bunlar da yapıyor. Orda da çocuk ölüyor, kadın ölüyor, yaşlı ölüyor” dedi.

 

Suriye’de çift tarafla yaşanan zulme vurgu yapan Asiltürk, “Ama bizim televizyonlarımızda Özgür Suriye Ordusu zalim Esad’ın elinden bir yeri kurtardı diye haber veriliyor. Hepsi Siyonist haber ajanslarının hazırlayıp bize verdiği şeyler. Haberlerin alındığı yerler İsrail kontrolünde olan haber merkezleri. Onlar hazırlıyor veriyorlar. Bütün haber merkezleri Siyonistlerin elinde. Yalnız Suriye Ordusu’nun yapmış olduğu zulümlere de razı olamayız. Bunlar düzelsin diye gittik Beşşar Esad’a anlattık. Burada bir sürü masum insanın öleceğini anlattık. ‘Bir tek masum insanın ölmesi Allah katında bütün insanlığın ölmesi gibidir’ dedik. Şimdi orası bu vaziyettedir.  Orada ne yapılıyor Amerika ile Rusya mücadele ediyor. Amerika orayı istediğim hale getireyim de büyük İsrail kurulsun, başka hiçbir güç kalmasın diyor. Rusya da ona karşı mücadele ediyor. Ve böylece masum insanlar öldürülüp duruyorlar. Ama bütün İslam âlemi bundan sorumludur. Kaç defa olaylar başlamadan ilan ettik. Her basın toplantısında televizyon programlarında ifade ettik. İslam âlemi bir araya gelerek bu işi önlemelidir” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

15 Yorum