1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK Camiyi 'Mühimmat Deposu' Gibi Kullanmış
PKK Camiyi 'Mühimmat Deposu' Gibi Kullanmış

PKK Camiyi 'Mühimmat Deposu' Gibi Kullanmış

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir caminin PKK mensuplarınca "mühimmat deposu" gibi kullanıldığı tespit edildi.

15 Eylül 2015 Salı 17:45A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK tarafından mühimmat deposu gibi kullanıldığı belirlenen camide çok sayıda bomba düzeneği, örgütsel doküman ve malzeme ele geçirildi.

Demirkuyu Mahallesi Toklar mezrasındaki caminin PKK, militanları tarafından mühimmat deposu olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Cami içi ve çevresinde yapılan incelemede çok sayıda tüpün içine yerleştirilmiş bomba düzeneği, patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat, uzun namlulu silaha ait mermi, örgütsel doküman, tıbbi malzeme ve çeşitli malzemeler ele geçirildi.

- Mezarlığı ve camiyi de "üs" gibi kullanmışlardı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK yandaşlarının Abdulkadir Paşa Mahallesi'ndeki Hacı Şemsettin Yusma Camisi'ni mühimmat deposu olarak kullandığı ortaya çıkmış, cami içi ve çevresinde yapılan incelemede, üstü seccade ile örtülü çok sayıda roketatar, uzun namlulu silah, bu silahlara ait mermi, molotofkokteyli ve örgütsel doküman ele geçirilmişti.

Silvan'da Tekel Mahalle Mezarlığı'nda güvenlik güçlerince yapılan aramada ağaçlara ve mezarlara gizlenmiş çok sayıda molotofkokteyli, el yapımı patlayıcı ve bomba yapımında kullanılan malzemeler bulunmuş, aynı ilçede PKK mensuplarının hizmetini engelledikleri Aile Sağlığı Merkezi'nde çatışmalarda yaralanan militanlara ilk yardım hizmeti verdiği ortaya çıkmıştı.

(AA)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum