1. HABERLER

  2. HABER

  3. Perinçek Esed karşıtı yayımlarından ötürü SETA'yı hedef aldı!
Perinçek Esed karşıtı yayımlarından ötürü SETA'yı hedef aldı!

Perinçek Esed karşıtı yayımlarından ötürü SETA'yı hedef aldı!

SETA'nın Türkiye ile Suriye'nin arasını açarak İsrail ve ABD'yi desteklediğini ileri süren Doğu Perinçek, “SETA'yı beslemek, İsrail'i ve ABD'yi beslemektir" dedi!

20 Mayıs 2021 Perşembe 11:58A+A-

Türkiye'de Çin ve Rusya'nın adeta nüfuz ajanı olarak faaliyet yürüten, ömrü İslam ve Müslümanlara karşı mücadeleyle geçen ve Türkiye'yi başta Suriye olmak üzere dış politikasında İslami hareketler ve Müslüman halkların maslahatına karşıt bir zemine taşımaya çalışan Doğu Perinçek, hemen her söylem ve beyanıyla kimliğini açık ediyor. Ama yine de iktidara ve ona yakın medyaya her ne hikmetse yaranabiliyor. 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da yayınlanan 'Çıkış Yolu' programında Gürkan Demir ve Aydınlık Gazetesi Ankara Temsilcisi İsmet Özçelik'in sorularını yanıtladı.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) hakkında açıklamada bulunan Perinçek, SETA'nın, Türkiye ile Suriye'nin arasını açarak İsrail ve ABD'yi desteklediğini öne sürdü.

'FİLİSTİN'E DESTEK, SURİYE İLE İŞBİRLİĞİYLE BAŞLAR'MIŞ!

Hükümetin İsrail konusunda hata yaptığını iddia eden Perinçek, şu ifadeleri kullandı:

"Türk hükümeti, sayın Cumhurbaşkanımızın başında bulunduğu hükümetimiz bu konuda çok ciddi bir hata içinde. Bir yandan Amerikan emperyalizmine, İsrail siyonizmine tavır alıyoruz, 'eli kanlı' diyoruz Biden'a. Yine sayın Devlet Bahçeli çok esaslı açıklamalar yaptı hem NATO'dan çıkmayı tartışalım hem de Kürecik ve İncirlik Üssü'nün Türkiye'nin kontrolüne geçmesine yönelik açıklamalarda bulundu.

Bunlar çok güzel tavırlar ama bunları yapıp bir yandan da açıkça ABD'nin ve İsrail'in yanında konumlanan SETA gibi örgütleri beslemek, SETA tabi kalkıp da ben ABD ve İsrail'i destekliyorum demiyor. Nasıl yapıyor desteğini, Beşar Esad'a vurarak, Suriye'ye vurarak, Türkiye ile Suriye'nin arasını açarak.

Bakın biz ne diyoruz, 'Filistin'e destek Suriye ile iş birliğiyle başlar' diyoruz. O da bunu bildiği için İsrail'e desteği, Türkiye-Suriye ilişkilerini sabote ederek, baltalayarak, dinamitleyerek yapıyor. O da bir İsrail'e destek, o da bir Amerikan emperyalizmine destek."

 

Kaynak: Karar
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum