1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AZERBAYCAN

  4. "Paralel Yapı Azerbaycan'da Kök Salamaz"
"Paralel Yapı Azerbaycan'da Kök Salamaz"

"Paralel Yapı Azerbaycan'da Kök Salamaz"

Azerbaycan Dini Kurumlardan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Kurbanlı, paralel yapının Azerbaycan'da kök salma olanağının kısıtlı olduğunu belirtti.

05 Mart 2015 Perşembe 16:39A+A-

Azerbaycan Dini Kurumlardan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Mübariz Kurbanlı, "paralel yapı"nın Azerbaycan uzantısıyla ilgili, "Dışarıdan gelen, Azerbaycan'a müdahale etmek isteyen grupların karşısında durmaya kadiriz" dedi.

Mübariz Kurbanlı, Türkiye'ye yaptığı ziyaret ve "paralel yapı"nın Azerbaycan uzantısıyla ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. 

Paralel yapı konusunda Türkiye'de belli adımlar atıldığını ve bunların Türk medyasında geniş şekilde aydınlatıldığını söyleyen Kurbanlı, "Paralel yapının uzantısının Azerbaycan'a gelmesi gibi konularda bizim basında da haberler yapıldı. Azerbaycan'da sağlam toplumsal ve siyasi istikrar mevcut. Bizim dışarıdan gelen ve Azerbaycan'a müdahale etmek isteyen grupları engellemeye gücümüz var. Bu gibi grupların Azerbaycan'da derin kök salma olanağı kısıtlıdır" şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in daveti üzerine Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirdiğini hatırlatan Kurbanlı, bu kapsamda TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde akademisyenlerle görüştüğünü bildirdi.

 Kurbanlı, Türkiye'deki din politikası, din eğitimi ve benzer konularla ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını ve belirli tecrübeler edindiklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT