1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden Erol Mütercimler'in sözleri hakkında suç duyurusu
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden Erol Mütercimler'in sözleri hakkında suç duyurusu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden Erol Mütercimler'in sözleri hakkında suç duyurusu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Erol Mütercimler'in İmam Hatipler ile alakalı ahlaksız iftirasından sonra suç duyurusunda bulunurken, RTÜK ise inceleme başlattı.

08 Eylül 2020 Salı 15:32A+A-

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, akademisyen ve yazar Erol Mütercimler'in, imam hatip mezunları hakkında söylediği sözler için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 

Mütercimler, Haber Global'de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı bir program sırasında, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışmada, "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" ifadelerini kullandı. 

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yapılan açıklama şöyle: 

"Erol Mütercimler'in imam hatip camiasıyla ilgili haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamları hakkında ÖNDER olarak hukuki süreç başlatıyoruz. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftiralarına izin vermeyeceğiz."

RTÜK: İnceleme başlatılmıştır

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nin açıklamasının ardından RTÜK de bir açıklama yayınlayarak Erol Mütercimler'in sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu. Duyuruda, "Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler'in İmam-Hatip Camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi. 

HABERE YORUM KAT