1. HABERLER

  2. HABER

  3. Nusaybin'deki PKK Hendekleri Yaşamı Felç Etti
Nusaybin'deki PKK Hendekleri Yaşamı Felç Etti

Nusaybin'deki PKK Hendekleri Yaşamı Felç Etti

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK mensuplarınca kazılan 200'ü aşkın hendek, kurulan barikatlar, kamufle olmak için asılan brandalar, yaşamı sekteye uğrattı.

10 Kasım 2015 Salı 15:44A+A-

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kazılan 200'ü aşkın hendek, kurulan barikatlar ve güvenlik güçlerine karşı kamufle amaçlı asılan brandalar, yaşamı adeta felç etti.

İlçede Abdulkadir Paşa, Yenişehir, Fırat ve Dicle mahallelerinde PKK'lı militanlarca kazılan hendek ve kurulan barikatlar, vatandaşların günlük yaşamını sekteye uğrattı. Söz konusu mahallelerde cadde ve sokaklarda araç giriş çıkışları yapılamıyor, çöpler düzenli bir şekilde toplanamıyor, ambulanslar hasta alamıyor. Olası terör saldırılarından endişe duyan aileler, çocuklarını kendileri okula götürüyor. 

Mahalle sakinleri, hendek ve barikatlarla ulaşıma kapatılan cadde ve sokaklara yangın veya acil vaka olması halinde itfaiye ve ambulans araçlarının geçiş yapamayacak olmasından tedirgin. Bazı aileler, yaşlı hastalarını ulaşım sıkıntısı nedeniyle hastaneye götüremiyor.

Vatandaşlar, yaşamlarını hiçe sayan, eylemlerini mahalle ve sokaklara taşıyarak kendilerini mağdur eden PKK'ya tepkili.

AA

HABERE YORUM KAT