1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. ‘Müslümanlara Yapılan Saldırı Hepimize Yapılan Saldırıdır’
‘Müslümanlara Yapılan Saldırı Hepimize Yapılan Saldırıdır’

‘Müslümanlara Yapılan Saldırı Hepimize Yapılan Saldırıdır’

Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Peters, "Dini inanç hürriyetine çok önem veren bir ülkeyiz. Müslümanlara yapılan saldırı hepimize yapılan bir saldırıdır." dedi.

22 Mart 2019 Cuma 11:24A+A-

Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik terörist saldırı ve müslümanlara karşı nefret ve tahammülsüzlükle mücadele konusunda İslâm İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Düzeyinde Açık Katılımlı Acil İcra Komitesi Toplantısı, Grand Tarabya Otel'de yapıldı.

Toplantıya katılan Yeni Zelanda Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Winston Peters yaptığı konuşmada, "Dini inanç hürriyetine çok önem veren bir ülkeyiz. Müslümanlara yapılan saldırı hepimize yapılan bir saldırıdır." ifadelerini kullandı.

AA’nın yer verdiği habere göre, Peters, teröristin, hayatının geri kalan kısmını tek başına bir hücrede geçireceğini belirterek, "Bu konuda araştırılmadık, bakılmadık tek bir noktanın kalmamasını sağlamak amacıyla Yeni Zelanda tarihinin en büyük soruşturması başlatıldı. Ancak, söz konusu kişinin yaptığı saldırının sapkınlığı hiçbir cezayla dengelenemez." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum