1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Meksika'da Trump Kuklaları Yakıldı
Meksika'da Trump Kuklaları Yakıldı

Meksika'da Trump Kuklaları Yakıldı

Meksika'daki Paskalya kutlamalarında, ABD'nin göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ın kuklaları yakıldı.

27 Mart 2016 Pazar 17:20A+A-

Hristiyanların en eski ve en önemli bayramı olarak bilinen Paskalya kutlamaları, Meksika'da bu sene farklı görüntülere sahne oldu. Başkent Mexico City, sanayi kenti Monterrey ve Puebla şehirlerinde ABD'nin göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ın kuklaları yakıldı.

Meksika'daki Paskalya kutlamalarında İncil'e göre Hazreti İsa'yı ele veren havari olan Yehuda'yı temsil eden kuklaların yakılması bir gelenek. Kuklaları yapan Meksikalı sanatçı Felipe Linares, Trump tercihini, ''Kampanyasına başlayıp Meksikalılar ve göçmenlerle ilgili konuşmaya başladığı andan itibaren bu senenin kuklası bu adam olmalı dedim'' diye açıkladı.

Seçim kampanyası boyunca Müslümanlar ve göçmenlere yönelik ırkçı ifadeler kullanan Donald Trump, Meksika sınırına 3 bin 169 metrelik bir duvar öreceğini, masrafları da Meksika'ya ödeteceğini açıklamıştı. Trump'ın açıklamalarının ardından Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto, Trump'ın 'cırtlak sesinin' Adolf Hitler ve Benito Mussolini'ninki ile aynı tonda olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: Reuters

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT