1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Kerkük’ün Kuzeydoğusunda Toplu Mezar Bulundu!
Kerkük’ün Kuzeydoğusunda Toplu Mezar Bulundu!

Kerkük’ün Kuzeydoğusunda Toplu Mezar Bulundu!

Kerkük Valisi Sait, “Kerkük’ün kuzeydoğusunda kimlikleri henüz tespit edilemeyen ve toplu hâlde defnedilen onlarca ceset ortaya çıktı.” dedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba 16:51A+A-

Irak’ın Kerkük kentinde ihbar üzerine yapılan kazı sonrası faili meçhul cinayet kurbanlarına ait olduğu iddia edilen bir toplu mezar bulundu.

Kerkük’ün 15 kilometre kuzeydoğusundaki Leylan kasabasının yakınında toplu mezarın bulunduğu bölgeyi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kerkük Valisi Rakan Sait, AA muhabirine, “Kerkük’ün kuzeydoğusunda kimlikleri henüz tespit edilemeyen ve toplu hâlde defnedilen onlarca ceset ortaya çıktı.” ifadesini kullandı.

Bölge halkının yoğun şikâyet ve ihbarlarının güvenlik güçlerince değerlendirilmesi üzerine toplu mezarın ortaya çıktığını belirten Sait, “Cesetlerin 2003’ten bu yana kentteki faili meçhul cinayetlerin kurbanları oldukları tahmin ediliyor.” dedi.

Toplu mezar ile ilgili gerçeklerin ortaya çıkması için bir komisyon oluşturulduğuna dikkat çeken Kerkük Valisi, “Sağlık Müdürlüğü, Valilik Güvenlik Komisyonu ve Belediye tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından incelemeler başlatılacak.” diye konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT