1. HABERLER

  2. HAK İHLALLERİ

  3. Kemalist Zorbalık İlk Andan Dişini Göstermeye Başladı!
Kemalist Zorbalık İlk Andan Dişini Göstermeye Başladı!

Kemalist Zorbalık İlk Andan Dişini Göstermeye Başladı!

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanlığını kazanmasıyla Müslümanların yaşam tarzına yönelik tehditlerin yeniden ortaya çıkacağı endişesi daha ilk andan itibaren doğrulanmaya çalışılıyor.

29 Ağustos 2019 Perşembe 15:50A+A-

Laik-Kemalistlerin fanatik örgütü Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) de eski günlerinin özlemiyle Müslüman avına çıkmaya başlamış gibi.

Dindar bir halk otobüsü şoförünün sakalına dahi tahammül edemeyecek kadar zorba karaktere sahip bu çevreler Belediye'yi harekete geçirmeye çalışıyorlar.

97-T hattında çalışan ÖHO şoförünün sakal ve tespihi ADD’nin İslam düşmanlığını hortlattı.

ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Ateşoğlu tarafından İETT Genel Müdürlüğü’ne şikayet edilen şoförün durumu İBB tarafından İETT ile görüşüldü.

İETT tarafından ise Ateşoğlu’na verilen cevapta şu ifadeler kullanıldı:

"Kurumumuza yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Konu ile ilgili yapılan incelemede şoför personellerin kılık kıyafeti İETT araçları için Toplu İş Sözleşmesine göre, Özel Halk Otobüs araçları için ise Özel Halk Otobüs Yönergesine göre belirlenmektedir. Bu kapsamda yaz sefer saati uygulamasında kravat takılmadığı bunun dışında kış sefer saati uygulamasında kravat takılması zorunludur. Bere takılmasında herhangi bir engel bulunmadığı, ancak personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal traşlı çalışması gerekmektedir."

HABERE YORUM KAT

5 Yorum