1. HABERLER

  2. HABER

  3. Katolik Örgütten Charlie Hebdo’ya Suçlama
Katolik Örgütten Charlie Hebdo’ya Suçlama

Katolik Örgütten Charlie Hebdo’ya Suçlama

Tüm Batı dünyası Paris saldırısını terör eylemi olarak kınarken, Amerikalı Katolik bir örgüt dini değerlere saldırıya dikkat çekti.

08 Ocak 2015 Perşembe 16:25A+A-

HAKSÖZ-HABER

ABD’de örgütlü Katolik Birliği adlı kuruluşun lideri Bill Donohue, Charlie Hebdo saldırısı üzerine yaptığı açıklamada “Müslümanların öfkelenmekte haklı” olduklarını söyledi.

Açıklamasında dini inançlara yönelik saldırganlığı kınayan Donohue Charlie Hebdo’nun editörü Stephane Charbonnier’in “kendi ölümüne yol açan trajik hadisede oynadığı rolün farkına varamadığı”nı ifade etti.

“Eğer Charbonnier bu kadar narsist takılmasaydı, hala hayatta olabilirdi” diyen Donohue “Paris’te gerçekleşen saldırı tasvip edilemez, incinme ne kadar ağır olursa olsun karşılığı cinayet olmamalıdır ve bu lanetlenmelidir. Fakat bunu yaparken bu tür tepkilere yol açan tahammülsüzlük eylemlerini de hoş görmemeliyiz” diye ekledi.

Donohue “rahibeleri mastürbasyon yaparken, papazları prezarvatif kullanırken çizdiler. Muhammed’i de pornografik imajlarla çizdiler”  diyerek Charlie Hebdo’nun dini değerlere yönelik kötü bir sicile sahip olduğunu belirtti.

MEE’den çeviren: Hasan Soylu

HABERE YORUM KAT

1 Yorum