1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. İzindeyken Camiyi Kapatan İmama Soruşturma Açıldı
İzindeyken Camiyi Kapatan İmama Soruşturma Açıldı

İzindeyken Camiyi Kapatan İmama Soruşturma Açıldı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde izne ayrıldığı için camiyi kapattığı belirlenen imam hakkında soruşturma başlatıldı.

01 Ekim 2016 Cumartesi 08:22A+A-

Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın Safranbolu ilçesinde incelemelerde bulunduğu sırada izne ayrıldığı için camiyi kapattığı belirlenen imam hakkında soruşturma açıldı.

AA’da yer alan habere göre, Aktaş, beraberinde Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile birlikte Safranbolu Kalealtı İlkokulu’nda incelemede bulunduktan sonra Eski Camisi’nde namaz kılmak istedi.

Vali ve beraberindekiler, caminin kapısında İmam Cemil Başak’ın yıllık izinde olması sebebiyle caminin kapalı olduğunu belirten notu gördü.

“Allah’ın Evi Kapalı Tutulur mu?”

Cami kapısındaki notu korumasına söktüren Aktaş, “Böyle bir şey olabilir mi, Allah’ın evi kapalı tutulur mu? Arayın müftüyü, imam gelinceye kadar namazları kendisi kıldırsın. Bizzat takipçisi olacağım.” ifadesini kullandı.

Kaymakam Bulacak, İlçe Müftüsü Hasan Güneş’i arayarak durumu anlattı, cami kısa süre sonra ibadete açıldı.

“Şu Anda Camide İmamımız Bulunuyor”

Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, cami imamı Başak hakkında tahkikat başlatıldığını bildirdi.

Camiye başka bir imamın görevlendirildiğini ifade eden Güneş, “Sayın Valimizin camiyi kapalı olduğunu görmesinin hemen ardından camide görevlendirme yapmıştık. Şu anda camide imamımız bulunuyor. Tahkikat devam ediyor, sonucunu bekleyeceğiz. Henüz sonuçlanmış bir şey yok.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum