1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın kaçak binalarının yıkımını görüntüleyen gazeteci darp edildi!
İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın kaçak binalarının yıkımını görüntüleyen gazeteci darp edildi!

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın kaçak binalarının yıkımını görüntüleyen gazeteci darp edildi!

Lütfü Türkkan’ın kaçak çiftlik binalarını görüntüleyen gazeteci Mustafa Uslu başına aldığı darbelerle yaralandı!

22 Haziran 2021 Salı 17:28A+A-

HAKSÖZ HABER

İYİ Parti’nin kadrolu mülteci düşmanı milletvekillerinden TBMM Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası’ndaki çiftlik binası bir zamandır basının gündeminde.

İhlas Haber Ajansı muhabiri Mustafa Uslu kaçak binaların yıkımını görüntülemek için bölgeye gidiyor. Çiftlik çalışanı olduğunu söyleyen 4 kişi tarafından darp edilen Mustafa Uslu hastaneye kaldırıldı.

Lütfü Türkkan'ın ortağı olduğu şirkete ait çiftlikteki bazı kaçak yapıların yıkımına dün itibariyle başlanmıştı. Türkkan kaçak binaların yıkımı hakkında doğrudan açıklama yapmaktan kaçınırken yaşanan darp hadisesi üzerine açıklama yapmak durumunda kaldı. Türkkan basın özgürlüğünden yana olduğunu ve olayın takipçisi olacağını ifade etti.

e4fi0dhwyaibmnu.jpg

Basına düşen görüntülerde Mustafa Uslu’nun başına aldığı darbeler sebebiyle kanaması olduğu anlaşılıyor. Türkkan’ın daha önce Suriyeli mülteciler hakkındaki ifadeleri de düşünüldüğünde kaçak inşaat hadisenin boyutları daha ilginç hale geliyor.

Ya kendi ülkelerine dönecekler ya da Avrupalılar misafir edecek. İşgalciden farksız olan Suriyelilerin kalmasına müsaade etmeyeceğiz!” mülteciler için bu ifadeleri kullanan Türkkan’ın kendi “vatanında” kaçak bina inşa etmesi oldukça komik kaçarken bu binaların mahkeme kararıyla yıkımını görüntüleyen gazetecinin darp edilmesi ise hadiseyi trajikomik bir hale getiriyor!

HABERE YORUM KAT

1 Yorum