1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. İtalyan işçilerden Siyonist İsrail’e karşı onurlu tutum: Suç ortağı olmayacağız!
İtalyan işçilerden Siyonist İsrail’e karşı onurlu tutum: Suç ortağı olmayacağız!

İtalyan işçilerden Siyonist İsrail’e karşı onurlu tutum: Suç ortağı olmayacağız!

İtalya’da Livorno Limanı’na gelen kargo gemisinin İsrail’e silah taşıyacağını öğrenen işçiler, gemiye yükleme yapmayı reddetti. Liman işçileri, İsrail’in saldırılarına suç ortaklığı yapmamak için silahları yüklemeyeceklerini duyurdu.

16 Mayıs 2021 Pazar 13:46A+A-

Siyonist İsrail, çocuk yaşlı demeden masum Filistinlilere saldırılarını sürdürürken, dünyanın farklı noktalarından işgal güçlerine tepkiler yükseliyor.

YÜKLEMEYİ REDDETTİLER

İtalya’da, Livorno Limanı’na yanaşan Asiatic Island isimli geminin İsrail’e silah ve patlayıcı taşıyacağından haberdar olan liman işçileri, yükleme yapmayı reddetti ve greve başladı.

“SUÇ ORTAĞI OLAMAYIZ”

Yeni Şafak’ın naklettiğine göre, işçilerin bağlı olduğu sendika tarafından yapılan açıklamada, “Livorno liman işçileri ile bir farkındalık kampanyası başlattık. Olan bitenlere gözlerimizi kapatamaz veya daha da kötüsü Filistinlilere yönelik katliamlarda suç ortağı olamayız” denildi.

İşçilerin bu tutumuna ilişkin konuşan İtalyan siyasetçi Nicola Fratoianni, “Liman işçileri bu felaket günlerde olup bitenlere suç ortaklığı yapmamak için silah yüklemeyeceklerini duyurdular. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT